PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  9.04.2012

Korytarze szpitala „Copernicus” opustoszały, a „Lekarze” opuścili sale operacyjne. A to oznacza, że zdjęcia do pierwszej serii nowego serialu TVN zostały zakończone. „Lekarze” to serial medyczny w gwiazdorskiej obsadzie, który TVN pokaże jesienią.

Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Jacek Koman, Piotr Polk, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Agnieszka Więdłocha, Wojciech Zieliński to aktorzy, którzy tworzą zespół tytułowych „Lekarzy”. Główną bohaterką serialu jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), młoda i ambitna chirurg, która rozpoczyna pracę w miejskim szpitalu „Copernicus” w Toruniu. Tutaj spotyka wyjątkowy zespół charyzmatycznych lekarzy, dla których walka o życie i zdrowie pacjentów jest ważniejsza od ich słabości i codziennych problemów. Piękna i niepokorna Alicja wprowadza do zespołu spore zamieszanie, a jej odwaga i nieszablonowe metody pracy przysparzają jej nie tylko przyjaciół…

"Lekarze", fot. TVN

W rolach gościnnych w serialu wystąpili wybitni polscy aktorzy, których rzadko można zobaczyć na „małym ekranie”. Dla produkcji „Lekarzy” zrobili wyjątek i zgodzili się przyjąć rolę w serialu m.in.: Elżbieta Starostecka, Anna Lutosławska, Daniel Olbrychski czy Ignacy Gogolewski.

Twórcom „Lekarzy” zależało bardzo na autentyczności opowieści stąd w scenariuszu przedstawione zostały prawdziwe przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach. Przy produkcji „Lekarzy” konsultantami medycznymi byli wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny m.in.: transplantologii, chirurgii czy ginekologii, którzy pomagali w zrozumieniu zasad szpitalnego świata oraz towarzyszyli aktorom w trudnych sytuacjach medycznych na planie. Głównym konsultantem medycznym serialu był prof. Zbigniew Gaciong.

W czasie przygotowań do serialu, szukając filmowych inspiracji, twórcy serialu zwiedzili polskie szpitale w całej Polsce. Placówka serialowa ma zatem swoje pierwowzory w Toruniu, Olsztynie, Gnieźnie, Rzeszowie oraz w Bielsku-Białej, choć nie jest dokładnym odzwierciedleniem żadnego z nich.

GW
TVN
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2012
Zobacz również
Zakonnica w „Hotelu 52”
"Miasto cudów" - barwne oblicze Miami Beach lat 50.
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll