PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  15.02.2012
W każdym z piętnastu odcinków "Prawa Agaty" poznamy nową, ciekawą, poruszającą, a czasem groteskową sprawę, której podejmie się kancelaria bohaterów serialu. Problemy ich klientów będą się często wiązać z tym, co aktualnie przeżywają prywatnie. Premiera już 4 marca.

Specyfika pracy w środowisku prawniczym, realne problemy i sprawy niemal zaczerpnięte z codzienności, odrobina humoru, refleksji, ale i duża dawka wiary w siebie, energii i oczywiście… miłości! Agata Przybysz (Agnieszka Dygant) to trzydziestoparoletnia dyrektor działu prawnego w wielkim koncernie ubezpieczeniowym. Splot nieciekawych zawodowo-osobistych wydarzeń sprawia, że ląduje na bruku. Oprócz ran emocjonalnych, których zaleczenie zajmie z pewnością sporo czasu, przyjdzie jej jeszcze powalczyć o swoje dobre imię. Nie ma to jak zaczynać wszystko od początku… Agata jest jednak twarda. Chociaż solidnie poobijana, nie waha się stanąć do kolejnego starcia!


"Prawo Agaty", fot. TVN

Nie będzie to jednak łatwy i szybki proces. Po opanowaniu pierwszego szoku, Agata decyduje się skorzystać z propozycji przyjaciółki – Doroty (Daria Widawska). Wraz z nią i jej znajomym, wynajmują lokal i zaczynają pracować na własną rękę. To zupełnie nowy teren dla Agaty. Sprawy, ludzie i problemy, z którymi się spotka, będą totalnie odbiegać od dotąd prowadzonych ubezpieczeniowych batalii. Wrodzony urok mecenas Przybysz, zamiłowanie do niestandardowych zachowań, pracowitość i niewątpliwa inteligencja, pozwolą jej jednak szybko oswoić się z nową rzeczywistością.

W rolach głównych występują:

Agnieszka Dygant

Aktorka teatralna i filmowa. W 1998 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi. W tym samym roku zdobyła II Nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując piosenkę Agnieszki Osieckiej "Sing Sing". Jej debiutem filmowym była niewielka rola w filmie Michała Rosy "Farba". W 2000 roku zagrała w nagrodzonym Fryderykiem teledysku zespołu Myslovitz "Dla ciebie". Widzowie polubili ją dzięki roli Mariolki w "Na dobre i na złe", ale prawdziwą popularność przyniósł jej serial "Niania", w którym wcieliła się w tytułową bohaterkę. Na swoim koncie ma również jedną z głównych ról w serialu "Fala zbrodni". W 2006 i 2008 została nagrodzona Telekamerą w kategorii "Aktorka". Na dużym ekranie można ją było oglądać m.in. w komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" i w "Listach do M.". Świetnie się czuje w dubbingu i bardzo chętnie występuje w polskich wersjach językowych popularnych animacji. Warto przypomnieć jej żyrafę Bożenę z "Dżungli" czy Strzałę z filmu "Biała i Strzała podbijają kosmos".

Leszek Lichota

Aktor filmowy i teatralny. W 2002 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Dużą popularność zdobył dzięki roli Grzegorza Zięby w serialu "Na Wspólnej". To do tej pory najchętniej wspominana postać, której powrotu domagają się liczne widzki. Brał udział w takich produkcjach filmowych jak m.in. "Przedwiośnie" czy "Quo Vadis". Chętnie grywa w teatrze, jego najnowszy spektakl to "Dobry wieczór kawalerski". Ma na koncie również spektakle teatru telewizji m.in. "Edward II" w reżyserii Macieja Prusa. Udziela się w dubbingu m.in. "Podróże Guliwera" czy "Fantastyczna Czwórka".

"Prawo Agaty", fot. TVN

Daria Widawska

Aktorka filmowa i teatralna. Na scenie występowała od najmłodszych lat. Od trzeciego roku życia brała lekcje baletu. Uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie koncertowała. W 2000 roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną. Popularność przyniosła jej rola Agaty w serialu "Magda M.". Wielką sympatię widzów zyskała dzięki roli Anki - żony wiecznego rock’n’rollowca w serialu "39 i pół". Jest jedną z bohaterek książki "Odnaleźć dobro" Marzanny Graff-Oszczepalińskiej. Od 2008 roku jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Nowotwory Mózgu. W 2010 dostała nominacje do nagrody "Viva! Najpiękniejsi" w kategorii Najpiękniejsza Polka. Wystąpiła w VI edycji "Tańca z Gwiazdami".

Tomasz Karolak

Aktor teatralny i filmowy. W 1997 roku ukończył krakowską Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Debiutował w teatrze w roli mistrza ceremonii w spektaklu "Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych" według powieści "Biesy" Dostojewskiego w Teatrze Starym w Krakowie. Występował w teatrach krakowskich: im. Juliusza Słowackiego i STU, Nowym w Łodzi oraz teatrach warszawskich: Montownia, Narodowym, Rozmaitości i Centrum Artystycznym M25. Na dużym ekranie debiutował w filmie "Ciało" (2003). Sympatię widzów zdobył w serialu "Kryminalni" jako starszy aspirant Szczepan Żałoda. Prawdziwa popularność przyszła z serialem "39 i pół" i rolą Dariusza Jankowskiego. Ról serialowych ma zresztą na swoim koncie dużo więcej. Wystąpił też w wielu produkcjach kinowych m.in. "Testosteron", "Lejdis","Listy do M.". Nie unika także wyzwań dubbingowych (m.in. Emil w "Ratatuj"). W marcu 2010 otworzył własny teatr pod nazwą IMKA. W 2010 zdobył nagrodę dla nie najpiękniejszego faceta w konkursie w "Szymon Majewski Show" Vivat NIEnajpiękniejsi. W 2009 roku zdobył Telekamerę w kategorii "Aktor".

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka filmowa i teatralna. W 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, następnie należała do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego, obecnie gra w Teatrze Narodowym. Popularność przyniosły jej role filmowe i telewizyjne, m.in. "Kiler", "Kiler-ów 2-óch", serial "M jak miłość" oraz "Rodzinka.pl". Jest laureatką nagrody „Złotej Kaczki” w kategorii „Najlepsza polska aktorka” w latach 2003, 2004 i 2005. Otrzymała także Telekamery w latach 2004 i 2005 oraz nominację w 2006. Zagrała w kilkudziesięciu spektaklach Teatru Telewizji. Nie stroni od pracy w dubbingu, tu zabłysnęła m.in. jako Strzała w "Biała i Strzała podbijają kosmos" czy Biała Królowa w "Alicji w Krainie Czarów". W 2006 roku wydała płytę pt. "W futrze", w której nagraniu aktorce pomogła formacja Futro. Jest ambasadorką i członkiem Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie.


"Prawo Agaty", fot. TVN

Michał Mikołajczak

Rocznik 1986. Student V roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Do tej pory występował głównie na deskach teatru m.in. w tytułowej roli w "Hamlecie" wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego w krakowskim Teatrze STU. Zagrał również w trzech spektaklach warszawskiego Teatru Collegium Nobilium – jako Makbet (reż. Kamila Siwińska), Iwan w "Braciach Karamazow" (reż. Jarosław Gajewski) oraz Biron w "Straconych zachodach miłości" (reż. Bożena Suchocka). Dwa ostatnie to spektakle dyplomowe. "Prawo Agaty" to jego pierwsza duża telewizyjna rola.

Marian Opania

Aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Debiutował w filmie "Warszawa" Andrzeja Wajdy z cyklu "Amour a vingt ans" ("Miłość dwudziestolatków", 1962). Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach, a następnie PWST w Warszawie. Aktor Teatru Klasycznego w Warszawie (1964-1977) oraz Teatru Ateneum w Warszawie, w którym gra do dziś. Znany z wykonań piosenki aktorskiej, z występów w kabaretach i ról komediowych. Współpracował m.in.: z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie. Członek Partii Dobrego Humoru. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi m.in. w 2003 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ma na swoim koncie niezliczone role kinowe, telewizyjne, teatralne i dubbingowe. Warto wymienić choćby kaprala Mariana Łażewskiego w kultowych "Czterech pancernych i psie", czy inne ważne filmy i seriale: "Człowiek z żelaza", "Zmiennicy", "Dekalog VIII", "Rozmowy kontrolowane", "Na dobre i na złe", "Weiser", "Enen", "Mała matura 1947", "Śluby panieńskie". W dubbingu zabłysnął m.in. w "Ratatuj", "Szeregowcu Dolocie" czy jako Lord Voldemort w "Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym".

Twórcy serialu:

Reżyseria – Maciej Migas (1-10), Patrick Yoka (11-15)
Producent – Bogumił Lipski
Producent nadzorujący – Dariusz Gąsiorowski
Kierownik produkcji – Krzysztof Łojan
Zdjęcia – Jeremi Prokopowicz
Montaż – Wojciech Mrówczyński, Adam Kwiatek
Scenografia – Arkadiusz Kośmider
Scenariusz - Kaja Krawczyk, Piotr Szymanek
Na podstawie pomysłu Karoliny Frankowskiej
Kostiumy – Anna Męczyńska
Charakteryzacja – Iwona Kajszczak
Muzyka – Łukasz Targosz

GU
TVN
Ostatnia aktualizacja:  5.03.2012
Zobacz również
"Oskar w Polskim Kinie" - preludium do wielkiej gali
"Spartakus: Zemsta" w marcu w HBO
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll