PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
- Czasami chciałabym być podobna do serialowej Julii – mówi Rosnowska o postaci Julii Chmielewskiej.

Julia Chmielewska to młoda, bardzo spontaniczna, zabawna dziewczyna. Raczej nie ma problemów w kontaktach z ludźmi, więc jest powszechnie lubiana. Na pewno jest bardziej łagodna ode mnie.


"Julia", fot. TVN

Widzowie poznają moją bohaterkę w bardzo ważnym momencie jej życia, kiedy postanawia uciec sprzed ołtarza. Dzieje się tak, ponieważ przypadkiem dowiaduje się, iż Darek – jej narzeczony - handluje narkotykami. Julia nie chce spędzić życia u jego boku, dlatego stawia wszystko na jedną kartę i … ucieka! Ta sytuacja to dla niej ogromny szok i zawód, więc  bez wątpienia wpłynie na jej relacje z mężczyznami – Darek był w końcu jej pierwszą miłością i trudno jej będzie zaufać kolejnym pojawiającym się w jej życiu adoratorom.

Zresztą nie miłość jest dla Julii najważniejsza. Najistotniejsza w jej życiu jest rodzina - mama i młodsza siostra – Natalka. Dziewczyna ma wobec nich ogromne poczucie odpowiedzialności, które wynika z choroby Natalki. Siostra mojej bohaterki cierpi na poważną wadę serca i Julia pomaga mamie zarabiając na leczenie dziewczynki. Sytuacja w domu powoduje, że Julia nie realizuje swojej największej pasji – rysowania. Mimo, że marzy o studiach w krakowskiej ASP, nie idzie na studia i zostaje w domu, w Lubawicach.  Kiedy na jaw wychodzi prawda o Darku, Julia rzuca się na głęboką wodę i wyjeżdża do Krakowa, gdzie poza swoją kuzynką i jej rodziną nie zna nikogo.

Dziwnym zbiegiem okoliczności trafia pod skrzydła rodziny Janickich. Najpierw poznaje najmłodszego Janickiego – Maćka, który z dnia na dzień staje się jej narzeczonym. I wtedy pojawia się Janek… Ten trójkąt nie jest dla niej komfortowy, ale Julia przede wszystkim chce pomóc swojej mamie, więc przyjmuje – choć nie bez oporów – pomoc Janickich.


"Julia", fot. TVN

Julia jest młoda, stąd też cechuje ją młodzieńcza naiwność. Będzie to widać szczególnie w relacji z Moniką, która zechce utrudnić Julii życie. Moja bohaterka natomiast, w swojej niezachwianej wierze w ludzi, będzie ją jeszcze usprawiedliwiała. To z czasem się zmieni, dziewczyna zacznie walczyć o siebie, ale na początku jej ufność spowoduje, że wmiesza się w różnego rodzaju intrygi. To, że zbyt łatwo ufa ludziom jest zresztą jej największą wadą. Czasem brakuje też jej asertywności. Szczególnie widoczne to jest w relacjach z Maćkiem. W wielu sytuacjach powinna po prostu tupnąć nogą i powiedzieć stanowcze „nie”, ale tego nie robi. Mimo to, a może przez to, Julia jest ideałem przyjaciela – lojalnym, empatycznym, ciepłym i szczerym. Chyba każdy z nas chciałby mieć taką osobę wśród swoich bliskich. Czasami chciałabym być bardziej do niej podobna.

Wierzę, że na ekrany telewizorów udało się nam przenieść wspaniałą atmosferę z planu. Uważam się za wielką szczęściarę, że trafiłam na tak cudowną ekipę. W „Julii” gra wspaniały zestaw aktorów i z każdym, bez wyjątku, uwielbiam pracować. Od pani Anny Tomaszewskiej i pana Tadeusza Huka staram się nauczyć jak najwięcej. Podobnie z Grzegorzem Mielczarkiem i Ewą Kaim, uwielbiam sceny Julia – Kasia, bo są bardzo ciepłe, kameralne. Z Krystianem Wieczorkiem i Martą Żmudą Trzebiatowską trochę dramatyczne, trochę komediowe. Z Michałem Lewandowskim i Mają Bohosiewicz jest zawsze wesoło i gramy zwariowane sceny. Z każdym coś innego!

Mam nadzieję, że widzów do naszego serialu przyciągnie piękny Kraków i wciągająca historia. „Julia” jest momentami bardzo zabawna, momentami wzruszająca. Dużym atutem produkcji na pewno jest własny scenariusz, a co się z tym wiąże autentyzm. Wprawdzie historii o miłości było już wiele to mam nadzieję, że nasza będzie inna. Mam nadzieję, że zyska sympatię widzów, którzy zechcą śledzić perypetie granych przez nas postaci.

*** 23 grudnia stacja TVN wyemitowała premierowy odcinek serialu "Julia". Na kolejne zapraszamy od 2 stycznia 2012 roku ***
GU
TVN
Ostatnia aktualizacja:  25.12.2011
Zobacz również
Dopóki śmierć nas nie rozłączy
Julia Pietrucha w „Galerii”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll