PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  17.06.2013
Z okazji obchodów 20. rocznicy uchwalenia ustawy o radiofonii i telewizji, prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał dziś odznaczenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.

Wśród odznaczonych przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego osób znalazł się Michał Kwieciński, reżyser, producent filmowy jak również skarbnik Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Z rąk głowy państwa otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.


Krystyna Zachwatowicz, Andrzej Wajda i Michał Kwieciński. Fot. AKPA.

Odznaczenia otrzymali również prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych Maciej Strzembosz oraz były dyrektor Teatru Telewizji Jacek Weksler, którzy otrzymali Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski.  Natomiast Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski zostali  przez prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczeni: reżyser i producent Mirosław Bork, Tomasz Kurzewski, producent filmowy i telewizyjny Tadeusz Lampka, producent filmowy Dominique Lesage oraz dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski odebrał Andrzej Siezieniewski.

29 grudnia 1992 roku Sejm uchwalił ustawę o radiofonii i telewizji, która weszła w życie 1 marca 1993 roku. Ustawa powoływała do życia Krajowa Radę Radiofonii i Telewizji jako organ państwowy kompetentny w sprawach radiofonii i telewizji. Wcześniej przygotowano projekt zmiany przepisów konstytucyjnych, wpisujący KRRiT do ustawy zasadniczej. KRRiT rozpoczęła działalność 28 kwietnia 1993 roku. Do grudnia 2005 roku składała się z dziewięciu członków, reprezentujących różne środowiska społeczne i polityczne. Czterech z nich powoływał Sejm, dwóch Senat, a trzech - prezydent. Kadencja każdego z członków KRRiT trwała sześć lat. Co dwa lata odnawiany był składu KRRiT w 1/3. Od 2005 r. KRRiT składa się z pięciu członków (dwóch wyznacza prezydent, dwóch wybiera Sejm RP i jednego Senat RP), wybieranych na kadencję 6-letnią. Przewodniczącego wybiera ze swojego grona Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

MZ
Portalfilmowy.pl/ PAP
Ostatnia aktualizacja:  18.06.2013
Zobacz również
"Dobranocka" zniknie z anteny Jedynki?
Kolejne podróże Martyny Wojciechowskiej jesienią w TVN
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll