PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  9.04.2013
Pierwsza edycja Festiwalu Sztuki Faktu rozpocznie się 11 kwietnia w Toruniu. Jego celem jest promowanie ciekawych filmów dokumentalnych i reportaży.

W pierwszej edycji Festiwalu Sztuki Faktu wezmą udział m. in. Piotr Kraśko, Joanna Racewicz, Michał Olszański i Mariusz Walter, przed laty założyciel i twórca reportażu w Telewizji Polskiej oraz reżyserzy telewizyjnego Teatru Faktu - Ryszard Bugajski i Janusz Dymek. W jury festiwalu zasiądą dokumentaliści różnych gatunków medialnych: Lidia Duda, Jacek Bławut, Irena Piłatowska i Marek Miller, którzy zdecydują m.in., kto otrzyma nagrodę prezesa TVP za osiągnięcia w dziedzinie reportażu i dokumentu.- W trakcie imprezy pokazane zostaną najważniejsze dokumenty i reportaże z dorobku TVP. Zaplanowano także Noc Reporterów z udziałem zespołów "Reportera Polskiego", "Magazynu Ekspresu Reporterów" i "Sprawy dla reportera", warsztaty dziennikarskie prowadzone przez szefów "Wiadomości" i "Panoramy" oraz panel o przyszłości sztuki faktu - zaznaczyła Karolina Szczepanowska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Pracownicy TVP, współorganizatora toruńskiej imprezy podkreślili, że będzie to pierwsza okazja do spotkania  jednocześnie reporterów wszystkich programów publicznej telewizji. - W czasie spotkań z widzami, paneli, dyskusji chcemy odwołać się do wielkiej tradycji polskiego reportażu - zaznaczył Jacek Snopkiewicz, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. W ciągu trzech festiwalowych dni odbędzie się przegląd konkursowy oraz zostaną zaprezentowane spektakle Teatru Faktu TVP. Wydarzenie zakończy uroczysta gala wręczenia nagród prowadzona przez Joannę Racewicz i Michała Olszańskiego, transmitowana na antenie TVP 2. - Za sprawą Festiwalu Sztuki Faktu Toruń stanie się miejscem debaty o współczesnych mediach. Warsztaty dziennikarskie i spotkania ze studentami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą jednymi z ważniejszych punktów programu, gdyż chcemy, by festiwal przyczynił się do kształtowania nowej generacji reporterów i dokumentalistów - podkreślił Krystian Kubjaczyk, dyrektor festiwalu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe będzie bezpłatny.


MZ
PAP
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2013
Zobacz również
nc+ zapowiada zmiany
"Majka from the Movie" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll