PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
HBO zaprasza na serial "Kontra: Zemsta". To olejny sezon opowieści o kulisach współpracy dwóch doświadczonych agentów specjalnych - pracownika amerykańskiego wywiadu i jednego z najlepszych brytyjskich szpiegów.

Akcja serialu "Kontra: Zemsta" rozgrywa się w Afryce, a tło stanowią wydarzenia znane z pierwszych stron gazet. Głównymi bohaterami są Michael Stonebridge (Philip Winchester), jeden z najlepszych brytyjskich agentów tajnej jednostki Sekcja 20, aktualnie odpowiedzialny za szkolenia rekrutów, oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton), były żołnierz elitarnej jednostki U.S. Delta Force.


Kadr z serialu "Kontra: Zemsta", fot. HBO

W poprzednim sezonie amerykański agent podjął współpracę z Sekcją 20, aby wytropić i pojmać międzynarodowego terrorystę. "Kontra: Zemsta" przedstawia dalsze losy Stonebridge’a i Scotta, obok których pojawia się nowa postać - Rachel Dalton (Rhona Mitra). Agenci wyruszają do Afryki w poszukiwaniu niebezpiecznych przestępców oraz cennej przesyłki zawierającej zapalniki jądrowe. Jest ona obiektem pożądania członków organizacji terrorystycznej, szefostwa CIA i samozwańczego przywódcy armii najemników.

Serial jest adaptacją powieści Chrisa Ryana, byłego żołnierza brytyjskiej jednostki specjalnej, który przyjął taki pseudonim literacki. Większość zdjęć do "Kontry: Zemsty" powstała w RPA i Mozambiku.

Poza Winchesterem i Stapletonem w produkcji występują m.in.: Rhona Mitra, Rhashan Stone, Michelle Lukes, Alexandra Moen, Shane Taylor, Vincent Regan oraz Natalie Becker, a także Charles Dance.

Wyprodukowany przez Cinemax serial "Kontra: Zemsta" składa się z dziesięciu odcinków. Premierowe odcinki będą emitowane od 9 lutego w każdą sobotę o godz. 22., a powtórki w środy o godz. 23.10 w HBO oraz w niedziele o godz. 22. w HBO2. W każdym tygodniu odbędą się premiery dwóch kolejnych odcinków. Pełny drugi sezon serialu jest dostępny w HBO GO i HBO OD.

DR
HBO
Ostatnia aktualizacja:  8.02.2013
Zobacz również
[Wideo] Kochano ją w Polsce, ZSRR i we Włoszech, teraz TVP przybliży jej życie
Urszula Grabowska szuka zemsty w nowym serialu Polsatu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll