PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.10.2012
Zdobywca rekordowej ilości nominacji do nagrody Emmy, serial twórców „Bez skazy” i współtwórcy „Glee”, który definiuje pojęcie współczesnego horroru, znów powraca na ekrany telewizorów. Od piątkowego wieczoru (godz. 23.) możemy śledzić serial „American Horror Story: Asylum”.

„American Horror Story: Asylum” to historia rozgrywająca się w latach 60. w prowadzonym przez Kościół zakładzie dla obłąkanych w Nowej Anglii. Zakład ten niegdyś był sanatorium dla chorych na gruźlicę teraz zaś zarządza nim Monsignor Timothy Howard (Joseph Fiennes) z pomocą siostry Jude (Jessica Lange) oraz doktora Ardena (James Cromwell). Z powodu restrykcyjnej natury epoki trafia tu cała gama pacjentów, z których nie wszyscy są chorzy psychicznie, lecz zostali zamknięci w zakładzie z powodu swoich nawyków i wyborów lub preferencji seksualnych, które wówczas nie były akceptowane przez społeczeństwo.


Plakat serialu, fot. FOX International Channels

Serial eksploruje kwestie zdrowia psychicznego i horrorów prawdziwego życia. „American Horror Story: Asylum” to również historie poszczególnych pacjentów zakładu dla obłąkanych i relacji z ich opiekunami. Podopieczni poddawani są tutaj torturom i maltretowaniu, których nikt nie kwestionuje. W zakładzie szerzy się również korupcja.

W serialu ponownie pojawi się Jessica Lange w zupełnie nowej roli zakonnicy nadzorującej zakład. Dołączą do niej Sarah Paulson, Lily Rabe, Evan Peters i Zachary Quinto z pierwszego sezonu oraz nowi aktorzy James Cromwell, Joseph Fiennes, Adam Levine, Chloe Sevigny, Franka Potente i Jenna Dewan. Opowieść i główne postaci nie są powiązane z pierwszą częścią serialu. Jak mówi twórca serialu Ryan Murphy: „W pierwszym sezonie mieliśmy duchy. W tym nie ma duchów. Teraz mamy potwory – zarówno te stworzone przez człowieka, jak i ludzi, którzy zmienili się w potwory”.

Pierwsza część „American Horror Story” doczekała się 17 nominacji do Emmy, ustanawiając tym samym rekord dla mini serialu produkowanego przez stację kablową. Natomiast za rolę Constance, Jessicę Lange nagrodzono Złotym Globem oraz Emmy.

Premiera serialu „American Horror Story: Asylum” już w piątek, 26 października o godz.23:00.

DR
Fox International Channels strona oficjalna
Ostatnia aktualizacja:  26.10.2012
Zobacz również
Teatr, który zbłądził pod strzechy
Nie przegap! Nowojorski Sherlock Holmes w Polsce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll