PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Telewizja Kino Polska przygotowała dla swoich widzów niespodziankę. Od 1 października ukaże im się w nowej, milszej odsłonie. Zmieniona oprawa plastyczna i muzyczna kanału, format nadawania dostosowany do standardu 16:9 i odświeżona oferta programowa – to tylko niektóre z rewelacji, jakie stacja przygotowała na nowy sezon.

Wiele atrakcji widzowie znajdą też dla siebie w ramówce stacji. Fani polskiego kina docenią na pewno cykl „Kino w wersji de Luxe”. –  Pokazujemy w nim filmy po korekcji barwnej i cyfrowej rekonstrukcji – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska. – To bardzo zróżnicowany repertuar: od klasyki w rodzaju „Krzyżaków” przez arcydzieła takie jak „Pociąg”, „Jowita” czy „Wodzirej” aż po filmy lżejsze – „Giuseppe w Warszawie”,  „Szatana z siódmej klasy” i „Nie ma róży bez ognia”. Dzięki koordynowanemu przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe projektowi KinoRP wszystkie one lśnią znowu dawnym blaskiem.

Jak miłe oku są piękne polskie aktorki, można sobie przypomnieć w środowym cyklu "Dziewczyny do wzięcia" (co tydzień o 20:15). Pola Raksa, Barbara Brylska, Elżbieta Czyżewska czy Anna Dymna – bez tych pań polskie kino byłoby zdecydowanie uboższe.

Lata przedwojenne powrócą w nowych odcinkach programu „W Iluzjonie” – w każdą niedzielę  o 11.00. Jesienią zobaczymy tu m.in. komedię "Czy Lucyna to dziewczyna?" i słynną „Trędowatą”.

W „Kryminalne czwartki” czekają na nas tak sensacyjne tytuły, jak „Konsul” czy zrekonstruowany cyfrowo "Wielki Szu", ze wspaniałą rolą Jana Nowickiego.

Piątkowe wieczory warto spędzić z kinem wojennym. W cyklu „Oblicza wojny” zobaczymy m.in. „Jarzębinę czerwoną” i "Szwadron" Juliusza Machulskiego z Radosławem Pazurą.

Na antenie Telewizji Kino Polska nie może też oczywiście zabraknąć kultowych polskich seriali.
W „Serialowe wtorki” hit goni hit: „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Pogranicze w ogniu”, „Wojna domowa”, „Polskie drogi”… – do tych tytułów warto powracać!

W nowym sezonie stacja nadal chce łączyć przed telewizorami pokolenia, inspirować widzów do rodzinnych wspomnień i dawać im przyjemność oglądania wspaniałego polskiego kina. Jej odmienione oblicze mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać z bliska podczas Retrosoboty
z Telewizją Kino Polska. 6 października od 14:00 w Café Kulturalna w Pałacu Kultury będzie można spotkać dziennikarzy i twórców związanych ze stacją oraz skorzystać z przygotowanych na ten dzień retro atrakcji.MB
Telewizja Kino Polska
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2012
Zobacz również
Podwójne życie superbohatera
Anatomia kryzysu według HBO już na dvd
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll