PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Klasyka światowego dramatu "Trzy siostry", po prawie czterdziestu latach nieobecności, ponownie zagości  w Teatrze Telewizji. Już 24 września, o godz. 20.20 Jedynka pokaże spektakl Antoniego Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

Teatr TV proponuje inscenizację jednego z najsłynniejszych dramatów Czechowa w specjalnie zamówionym przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. Powierzenie reżyserii Agnieszce Glińskiej, znakomitej inscenizatorce Czechowa, stwarza możliwość nowej, bardzo współczesnej interpretacji. Reżyserka wybrała do swojej realizacji obiecujące aktorki młodego pokolenia: Patrycję Soliman, Patrycję Durską, Agnieszkę Pawełkiewicz. Partnerują im wybitni aktorzy różnych pokoleń m.in.: Jerzy Trela, Krzysztof Stroiński, Krzysztof Stelmaszyk, Wojciech Solarz, Borys Szyc. W Teatrze TV ostatnią inscenizacją "Trzech sióstr" był spektakl Aleksandra Bardiniego z 1974 r., z udziałem m.in. Krystyny Jandy,  Joanny Szczepkowskiej i Ewy Ziętek.


.fot. TVP

Sztuka z 1901 r. opowiada o życiu mieszkających na prowincji trzech sióstr, które marzą o przeprowadzce do Moskwy. Bohaterowie dramatu są ludźmi głęboko nieszczęśliwymi. Chcą żyć, istnieć, cieszyć się każdą chwilą, ale ich marzeń i planów nie daje się  zrealizować. Często oszukują, że są szczęśliwi, ale wobec najbliższych wyrażają swoje skrywane, namiętne uczucia i pragnienia...

Agnieszka Glińska od wielu lat pracuje z dziełami Czechowa. "Trzy siostry" realizowała dwa razy: w Teatrze Powszechnym w Warszawie i w Akademii Teatralnej. Głośno było o jej inscenizacjach "Mewy" (w Teatrze Narodowym) oraz "Płatonowa" - "Sztuka bez tytułu” (w Teatrze Współczesnym). Do współpracy przy najnowszym spektaklu zaprosiła Wojciecha Staronia (zdjęcia), Jana Duszyńskiego (muzyka) i Grażynę Gradoń (montaż).


DR
TVP
Ostatnia aktualizacja:  14.09.2012
Zobacz również
Filmowe czary-mary w TVP
Znamy tytuł i obsadę filmu Larry’ego Davida
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll