PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Sierpień to ostatni chudy miesiąc na rynku dvd i blu-ray po wakacjach i EUro 2012. Poniżej prezentujemy najciekawsze wydania, jakie w tym miesiącu trafiły na  polski rynek.


"Królewna Śnieżka", fot. Monolith Video

7. Królewna Śnieżka
(dvd) - Monolith Video
Wielki powrót na ekrany kin jednej z najbardziej uwielbianych baśni świata. Komedia jak z bajki z baśniową obsadą - Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins w roli królewny Śnieżki! Wydanie zawiera kilka materiałów dotyczących realizacji filmu.

6. I że cię nie opuszczę (dvd i blu-ray) - dys. Monolith Video
Rachel McAdams i Channing Tatum we poruszającej opowieści o miłości, która zostaje poddana dramatycznej próbie. Dystrybutor zadbał, by na płycie znalazły się wszystkie materiały dodatkowe z edycji zachodnich - od komentarza, po sceny usunięte.

5. American Pie: Zjazd absolwentów (dvd i blu-ray) - dys. TiM Film Studio
Po ponad 10 latach paczka przyjaciół z "American Pie" powraca do East Great Falls na zjazd  absolwentów swojego dawnego liceum. Podczas długiego weekendu,  na który czekali z niecierpliwością, odkryją, co się zmieniło, a co pozostało bez zmian. Jak w przypadku wielu znakomicie wydanych komedii Universalu, także tutaj znajdziemy komentarz, liczne gagi z planu czy serię nieudanych ujęć.

4. John Carter (dvd i blu-ray) - dys. CD Projekt
John Carter  to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Na wydanie blu-ray filmu trzeba było długo czekać (dystrybutor kilkukrotnie przesuwał premierę), ale gdy w końcu się ukazała, nie zabrakło na niej arcyciekawych materiałów o realizacji filmu

3. Gniew Tytanów (dvd i blu-ray) - dys. Galapagos
Mija dziesięć lat od pamiętnej wyprawy, kiedy Perseusz wraz z towarzyszami udali się do podziemnego świata, by stawić czoła samemu Hadesowi, oraz zgładzić potwornego Krakena. Syn Zeusa ponownie stanąć musi do boju z zawistnymi Tytanami. Edycja blu-ray oferuje jeden z najciekawszych dokumentów o realizacji, jakie w tym roku ukazały się na rynku.

2. 101 dalmatyńczyków (dvd i blu-ray) - CD Projekt
Pies Pongo i jego pan Roger wiodą spokojne życie. Pewnego dnia ich życie zmienia się na lepsze, kiedy to Pongo aranżuje spotkanie swojego pana z Anitą, właścicielką Perdity; prowadzi do związania dwóch bardzo szczęśliwych par. Po pewnym czasie na świat przychodzi piętnaścioro szczeniąt. Szczęście w rodzinie burzy nagłe pojawienie się demonicznej Cruelli Demon. Wydanie blu-ray zawiera serię retrospektywnych dokumentów o realizacji filmu, na deser zostają ciekawe archiwalia.

1.Słomiany wdowiec (blu-ray) - Imperial-Cinepix
Realizacja Słomianego wdowca odbywała się pod czujnym okiem hollywoodzkich cenzorów. Mąż o siedmioletnim stażu, samotny w Nowym Jorku pod nieobecność wypoczywającej na wakacjach rodziny fantazjuje wyobrażając sobie romans z modelką mieszkającą w apartamencie nad nim. Marilyn jest znakomita jako niewinna, choć pełna zmysłowego uroku sąsiadka.Film powraca w wydaniu blu-ray i choć brakuje w nim arcyciekawego dokumentu "Marilyn - Ostatni dni", znanego z dwupłytowej edycji dvd, to znalazło się w nim kilka zupełnie nowych, rewelacyjnych materiałów.

PP
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2012
Zobacz również
W Warszawie powstaje nowe kino plenerowe!
„Roman Polański. Aktor. Reżyser” na festiwalu w Toronto
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll