PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

W związku z premierą  filmu "Madagaskar 3" rozpoczyna się cykl letnich imprez filmowych. Rusza Parada Bohaterów Madagaskaru, którzy udają się w podróż po Europie wraz z cyrkową trupą.

"Madagaskar 3" to kolejna część  popularnej serii komedii animowanych, która polską premierę będzie miała 3 sierpnia. Lwa Alexa, zebry Marty, żyrafy Melman, hipopotamicy Glorii, pingwinów i króla Juliana nie trzeba przedstawiać.

Przez cztery  tygodnie, w sześciu miastach Polski (Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie,  Łodzi i Poznaniu), można będzie dołączyć do niezwykle barwnej i widowiskowej parady cyrkowej. Ideą parad jest zaktywizowanie do wspólnej, letniej zabawy całych rodzin. W cyrkowym otoczeniu, tak rzadko widzianym w miastach oraz wśród bohaterów animacji, każdy z uczestników będzie mógł przenieść się w niezwykły świat filmu pełen klaunów, żonglerów i …

W Gdyni do Parady można będzie dołączyć w dniu 8 lipca. Parada ruszy z Bulwaru Nadmorskiego w kierunku Skweru Kościuszki o godzinie 13.00.

Parada rozpocznie się od powitania i zachęcenia do zabawy zgromadzonych uczestników. Następnie, przy dźwiękach muzyki „Wyginam śmiało ciało”, przejdzie przez wyznaczone ulice. Paradę otwierać będą szczudlarze, żonglerzy, którzy będą aktywnie zachęcać zgromadzonych, jak i przechodniów do zabawy. Za nimi jechać będzie, specjalnie stworzona na tę okoliczność, cyrkowa platforma, na której oprócz animatora zagrzewającego do zabawy będą 3 postacie bohaterów filmu: Alex i dwa pingwiny. Platforma ma prawie 3 metry szerokości i 7 metrów długości.

Paradę zamykać będzie wyjątkowa atrakcja: 6 balonów helowych w postaci lwa Alexa, hipopotamicy Glorii, zebry Marty, króla Juliana i dwóch pingwinów (wielkość największego balonu to: długość 6 m, wysokość 3,6 m, szerokość przy rozłożonych rękach 5 m) szybować będzie kilka metrów nad ziemią.

Ostatnim elementem parady, która będzie trwać około 3 godzin, będą  konkursy, zabawy i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli np. uczestniczyć w warsztatach cyrkowych. Nie zabraknie też czasu na robienie zdjęć w towarzystwie głównych bohaterów filmu.

Wydarzenie organizowane jest przez dystrybutora filmu UIP i AIM Media. Uczestnictwo w nim będzie bezpłatne.

 

KS
aimmedia.pl
Ostatnia aktualizacja:  5.07.2012
Zobacz również
"Yuma". Kazik Staszewski zaśpiewał piosenkę
Channing Tatum jako striptizer od 13. lipca w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll