PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Według zapewnień dystrybutora, "Piraci" to komedia nie tylko dla małego widza. Film opisuje zwariowane przygody piratów, którzy poza tym, że tak siebie nazywają, w niczym nie przypominają morskich rzezimieszków.

Film wchodzi na ekrany polskich kina 13 kwietnia. To animowana opowieść o najgorszym Kapitanie (w oryginalnej wersji językowej - Hugh Grant), który do swojej pracy podchodzi z wielkim zapałem, mimo że jedynie załoga traktuje entuzjastycznie  wszelkie jego wyczyny. Dla każdego pirata najważniejsza powinna być przygoda, tutaj jednak bardziej liczy się coś innego - jedzenie!


fot. UIP

Kapitan postanawia zmienić negatywne zdanie innych przez pokonanie rywali - Czarnego Bellamiego (Jeremy Piven) i Cutlass Liz (Salma Hayek) - i zdobycie tytułu Pirata Roku. Pomagają mu w tym Pirat z przepaską (Martin Freeman), nieustannie starający się trzymać załogę z dala od kłopotów, Polly - wiecznie głodna, uwielbiana przez załogę oraz Karol Darwin (David Tennant) znany uczony sprzed teorii ewolucji. Młody naukowiec to oferma, nie odnosi sukcesów ani w dziedzinie nauki, ani miłości. Szczęście przychodzi, gdy spotyka Kapitana i Polly. Łącząc swoje siły mają szansę na zwycięstwo!

Żądza nagrody przenosi piratów z Krwawej Wyspy do spowitego mgłą wiktoriańskiego Londynu. Bohaterowie nie tracą ducha walki, mimo że muszą stawić czoła licznym przeciwnościom losu. Na ich drodze staje upiorna Królowa Victoria (Imelda Staunton), która gardzi piratami. Jednak ważniejszy od egzekucji swoich wrogów jest wyjątkowy posiłek!

Autorem obrazu jest Peter Lord, jeden z twórców kultowej komedii "Uciekające kurczaki".

Film został zrealizowany w stylu animacji poklatkowej, która stała się znakiem rozpoznawczym studia Aardman i przyniosła mu cztery statuetki Oscara. Nad filmem pracowała ekipa złożona z 320 osób, w tym 33 animatorów i 41 ekip zdjęciowych pracujących w 4 studiach.

Statek piracki został w całości wykonany ręcznie i składał się z 44 569 części. Praca nad nim zajęła 5 000 godzin, a jego końcowa waga wyniosła około 380 kilogramów. Na potrzeby filmu stworzono ponad 6 818 ust poszczególnych kukiełek. Sam Kapitan Piratów miał ich 1 364. Każde usta były najpierw projektowane przez komputer razem z zębami i językiem, a następnie „drukowane” przy pomocy drukarki 3D. Wszystkie zaprojektowano tak, aby oddawały kształt jaki przybierają usta podczas wymowy najczęściej używanych samogłosek.

Polską wersję językową wyreżyserował Marek Robaczewski, twórcą polskich dialogów jest Bartosz Wierzbięta, słynny autor polskich tekstów do “Shreka”. Głosów postaciom użyczyli m.in. Waldemar Barwiński, Grzegorz Kwiecień, Karol Wróblewski, Izabella Bukowska.
UIP
Ostatnia aktualizacja:  23.04.2012
Zobacz również
"Gdzie jest Sonia?" i "Mój dom" - premiery w Krakowie
Poszukiwani wolontariusze na Quest Europe!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll