PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Grzegorz Dębowski, autor zrealizowanego w Studiu Munka SFP głośnego obrazu „Tyle co nic”, znalazł się w gronie nominowanych do 3. edycji Nagród Gildii Scenarzystów Polskich. Laureatów poznamy 9 marca.
Powołana w 2019 roku Gildia Scenarzystów Polskich to organizacja integrująca środowisko polskich scenarzystów, zarówno w kontekście produkcji filmowej, jak i telewizyjnej. Wspiera samodoskonalenie zawodowe, ułatwia wzajemne kontakty między scenarzystami, a także scenarzystów z innymi partnerami z branży audiowizualnej i widzami, popularyzuje wiedzę o tym zawodzie oraz dba o odpowiedni poziom warunków pracy i właściwe otoczenie systemowe, które wspiera rozwój talentów i karier zawodowych scenarzystów, z korzyścią dla nich i dla całej branży audiowizualnej.

Od 2023 roku GSP przyznaje nagrody twórcom najlepszych scenariuszy filmów fabularnych oraz seriali. Nominowanych oraz laureatów wskazują członkowie Gildii – licząca ponad 100 osób grupa autorów zawodowo zajmujących się scenariopisarstwem.


W gronie tegorocznych nominowanych w kategorii Najlepszy Scenariusz Filmu Fabularnego znalazł się Grzegorz Dębowski - reżyser i autor scenariusza filmu „Tyle co nic” zrealizowanego w Studiu Munka SFP. To jeden z najciekawszych i najczęściej nagradzanych polskich debiutów ostatnich lat. Film Grzegorza Dębowskiego miał swoją premierę na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył sześć nagród - w tym statuetki za najlepszy scenariusz oraz debiut reżyserski, a także Złoty Pazur w kategorii Inne Spojrzenie. Produkcja Studia Munka otrzymała także m.in. Orła 2024 w kategorii Odkrycie Roku, Nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera w Krakowie, Złotego Dzika na 17. Festiwalu Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego we Wrocławiu, Nyską Rybę – Grand Prix 21. Neisse Film Festival, Wielkiego Jantara Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, Grand Prix dla Najlepszego Filmu Europejskiego na MFF w Odessie, Nagrodę dla Najlepszego Filmu i Nagrodę za reżyserię na Europejskim Festiwalu Młodego Kina w Tiranie oraz Nagrodę dla Najlepszego Filmu oraz Nagrodę dla Najlepszego Aktora z 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Eurasia w Kazachstanie.

Twórca „Tyle co nic” Grzegorz Dębowski jest absolwentem Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. W swoim dotychczasowym dorobku, obok kilku docenionych na festiwalach filmowych etiud szkolnych, ma m.in. zrealizowany w Studio Munka w ramach programu Trzydzieści Minut krótkometrażowy obraz „NDR”. Doświadczenie filmowe zdobywał jako asystent reżysera na planach m.in. „Jestem Bogiem” Leszka Dawida i nagrodzonego Oscarem filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Obecnie rozwija scenariusz swojego drugiego pełnego metrażu - „Cudze rzeczy”.

„Tyle co nic” zrealizowany został w Studiu Munka w ramach programu Sześćdziesiąt Minut, którego finansowanie zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich, CANAL+ Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducentem filmu Grzegorza Dębowskiego jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Finałowe głosowanie członków Gildii Scenarzystów Polskich potrwa do 14 lutego, a zwycięzców poznamy podczas Gali Nagród GSP, która odbędzie się 9 marca.
gw
SFP
Ostatnia aktualizacja:  3.02.2025
Zobacz również
fot. Studio Munka SFP
Nie żyje Jacek Osadowski
Irmina Romanis. Wspaniały wiek charakteryzatorki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2025
Scroll