PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Seanse, spotkania z twórcami i twórczyniami, quizy, czy karaoke – to tylko niewielka część programu 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Już od 25 czerwca 2024 roku, przez sześć dni, Poznań stanie się stolicą animacji dla dorosłych i dzieci.
W tegorocznym programie nie zabrakło serca Animatora, czyli 4 konkursów, które oferują widowni krótkie i długie metraże oraz wybrane odcinki seriali. Podczas 17. edycji Festiwalu aż 66 tytułów m.in. z USA, Tunezji, Meksyku czy Chin powalczy o Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Krótkometrażowym, oferując zwycięzcy skróconą drogę do nominacji Oscarowej. W tegorocznych komisjach Jury znalazły się takie osoby, jak María Trénor, której produkcje pojawiały się na Festiwalach w Wenecji, Berlinie, czy na Festiwalu w Sundance, Magdalena Osińska związana z anime „Gwiezdne Wojny: Wizje”, czy Mark Taynton związany z Adult Swim - liderze w dziedzinie animacji dla dorosłych, w tym odpowiedzialnego za światowy hit "Rick and Morty".

Festiwal Animator to również okazja do zobaczenia polskich premier pełnometrażowych filmów animowanych. W tym roku na widzów i widzki czekają takie filmy jak "The Primevals" – najlepsza przygoda retro-fantasy z ręcznie renderowanymi efektami specjalnymi i orkiestrową ścieżką dźwiękową Richarda Banda, czy "Blue Giant" – poruszająca opowieść o młodym muzyku jazzowym Dai Miyamoto, który wyrusza w podróż do Tokio, aby spełnić swoje marzenia o karierze muzycznej.

Festiwal zaprasza także na spotkania z gościem specjalnym 17. edycji Animatora, Masaakim Yuasą, jednym z najwybitniejszych twórców współczesnego anime. Uczestnicy i uczestniczki Festiwalu będą mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć jego kultowe produkcje, takie jak "Mind Game" i "INU-OH", a także wziąć udział w sesjach Q&A z reżyserem, które odbędą się w środę (26.06), czwartek (27.06) i piątek (28.06).

Nowością tegorocznej edycji są letnie pokazy na tarasie Kina Muza. Po raz pierwszy Animator zbliży się do gwiazd podczas seansów m.in: „Genius Party”, czy produkcji od Adult Swim. Animacje prezentowane będą w formacie Silent Cinema – dzięki specjalnie zintegrowanym słuchawkom bezprzewodowym, filmy będą wyświetlane w pełnej jakości dźwięku.

Wieczorami, Festiwal Animator zaprasza na imprezy towarzyszące, w tym na Animated Late Night Show. W piątkowy wieczór 28 czerwca w Scenie na Piętrze Hammerzeit Podcast poprowadzi pełne humoru show z międzynarodowymi gośćmi, które przeniesie uczestników i uczestniczki w fascynujący świat animacji. To doskonała okazja, aby spotkać się z jurorami tegorocznej edycji, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, pasją do animacji, a także pokażą swoje umiejętności animacyjne… na żywo.

Festiwal Animator to nie tylko filmy i spotkania z twórcami, ale także wyjątkowe wydarzenia w Klubie festiwalowym Rewiry zrzeszające uczestników i uczestniczki Animatora. Pierwszego dnia Festiwalu, 25 czerwca, odbędzie się specjalny Pub Quiz z okazji 42. rocznicy premiery kultowego filmu "Blade Runner". Uczestniczyć może każdy od 18 roku życia. Filmowy wieczór zakończy impreza prowadzona przez DJ Picika. Kolejne dni dostarczą równie ciekawych atrakcji. Na uczestników i uczestniczki czekać będzie m.in. karaoke.

Pełny program Festiwalu dostępny na stronie: https://animator-festival.com/program
LK
Animator
Ostatnia aktualizacja:  17.06.2024
Zobacz również
Wielki Jantar dla Grzegorza Dębowskiego. Tryumf Studia Munka na festiwalu Młodzi i Film
Prezentacja kandydatów na prezesa SFP w kinie Kultura. 18 czerwca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll