PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Przedstawiamy skład jury, który zadecyduje o regulaminowych nagrodach w czterech konkursach 43. Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie. Impreza odbędzie się w dn. 10-15.06.2024 r.
Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych
 
Sławomir Fabicki (przewodniczący)
Reżyser, scenarzysta. Za krótkometrażową „Męską sprawę” – oprócz kilkudziesięciu nagród na festiwalach w Polsce i za granicą- otrzymał w 2002 roku nominację do Oscara. Twórca m.in. „Z odzysku”, i „Miłości”. W 2023 roku zrealizował „Lęk” z Martą Nieradkiewicz i Magdaleną Cielecką w rolach głównych.
 
Marta Malikowska
 Aktorka teatralna i filmowa, performerka, lektorka, wokalistka. Współpracowniczka Teatru Nowego, Teatru Rozmaitości w Warszawie oraz Teatru Gorki w Berlinie. Jej dorobek artystyczny to około stu ról w teatrze, filmie, serialach i teledyskach. Zagrała m.in. główną bohaterkę „Przebacz” Marka Stacharskiego  i Pazinę z serialu „Ślepnąc od świateł" Krzysztofa Skoniecznego. Współliderka zespołu Malikowska i Brożek (album „Nasza Miłość" 2019).
 
Tomasz Naumiuk
Operator filmowy. Autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów i seriali, w tym  „Zielonej granicy” (2023) i „Obywatela Jonesa” (2019) Agnieszki Holland, „Wszystko dla mojej matki” (2019) Małgorzaty Imielskiej, „Niny” (2018) Olgi Chajdas, i „53 wojen” (2018) Ewy Bukowskiej oraz „Absolutnych debiutantów” (2023), „Odwilży” (2021), „Watahy” (2019) i „1983” (2018). W Koszalinie odebrał statuetki za zdjęcia do filmów „Być jak Kazimierz Deyna” (2012) w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz oraz „Disco Polo” (2015) Macieja Bochniaka.
 
Elwira Pluta
Autorka scenografii, dekoracji wnętrz, instalacji. Laureatka nagród na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film w 1999 roku za kształt wizualny filmu „Torowisk”, w Gdyni na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2009 za scenografię do filmów „Magiczne drzewo” i  „Wszystko co kocham”. Wyróżniona British Film Designers Guild Award: Planet Positive 2023 za film „Chłopi” i British Film Designers Guild Award:: Planet Positive 2024 za serial „Sløborn”.
 
Paulina Reiter
Kulturoznawczyni, dziennikarka i reporterka. Autorka i wieloletnia redaktorka, również naczelna, „Wysokich Obcasów”. Pisze o kulturze, prawach kobiet, ekologii. Opublikowała dwa zbiory rozmów z dr Alicją Długołęcka o ludzkiej seksualności, uczuciach i życiu intymnym: „Seks na wysokich obcasach”. Na podstawie jej książki „Samotne oceany” - uhonorowanej m.in. Nagrodą im. Leonida Teligi biografii żeglarki Krystyny Chojnowskiej -Liskiewicz - powstaje właśnie film fabularny.
 
Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych
 
Marta Minorowicz (przewodnicząca)
Reżyserka i scenarzystka filmów fabularnych i dokumentalnych. Autorka m.in. dokumentów „Kawałek lata” i „Decrescendo”, kręconej wśród mongolskich stepów hybrydy gatunkowej - „Zud” czy „Iluzji” z Agatą Buzek w roli głównej.
 
Piotr Jaxa
Operator filmowy i fotograf. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i fabularnych zrealizowanych na całym świecie.
 
Natalia Koryncka-Gruz
Reżyserka filmów fabularnych i dokumentalnych, scenarzystka i producentka. Autorka głośnych, nagradzanych filmów dokumentalnych, m.in.„Bezprizorni”, „Zbig”, „Mała zagłada”, „Simona”, fabularnych „Amok”, „Piekło-niebo”, „Warsaw by Night” i cenionych spektakli Teatru Telewizji, m.in. „Inka1946”.
 
Piotr Lipiński
Reporter, przez niemal dwie dekady związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor ponad dwudziestu książek non-fiction m.in. biografii „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Wasilewska. Czarno-biała” czy zbiorów reportaży o Polsce lat 90. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”.
 
Anna Zamecka
Reżyserka i scenarzystka. Jej pełnometrażowy dokument „Komunia” został pokazany na ponad stu międzynarodowych festiwalach filmowych i otrzymał ponad czterdzieści nagród, m.in. Europejską Nagrodę Filmową. Znalazł na też krótkiej liście filmów nominowanych do Oscara.
 
 
Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Fabularnych
 
Łukasz Ronduda (przewodniczący)
Reżyser, scenarzysta i kurator. Zrealizował takie filmy, jak „Performer” (2015, z Maciejem Sobieszczańskim), „Serce miłości” (2017), nagrodzony Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni dramat „Wszystkie nasze strachy” (2021, z Łukaszem Guttem). Współreżyser filmów dokumentalnych: „Lot” (2022, z Anną Zakrzewską) i „Rave” (2024, z Dawidem Nicklem). Kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autor książek „Strategie subwersywne w sztukach medialnych", „Sztuka polska lat 70. Awangarda", „Polska Nowa Fala. Historia zjawiska, którego nie było", „Kino-Sztuka", „Historia Filmu Awangardowego", „Oświecenie, czyli tu i teraz". Razem z Łukaszem Gorczycą napisał powieść „W połowie puste".
 
Igor Brejdygant
Pisarz, reżyser, fotograf, dramaturg, aktor. Scenarzysta filmów fabularnych „Palimpsest” i „Prosta historia o morderstwie” oraz seriali „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque”, „Erynie”, „Otwórz oczy” i „Matka”. Szef zespołu tworzącego scenariusz serialu „Ultraviolet”. Twórca idei oraz współscenarzysta „Szadzi" na podstawie własnej powieści. Szef zespołu i główny scenarzysta w serialach „Rysa" i „Układ" również na podstawie własnych książek.
Autor powieści kryminalnych: „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa”, „Układ”, „Wiatr" „Sieroty", „Spirala" oraz „Splątanie”. Współautor serii opowiadań opartych na prawdziwych historiach pod tytułem „Opowiem Ci o zbrodni". Na kanwie tych opowiadań kanał Crime & Investigation Polsat zrealizował już sześć edycji programu pod tym samym tytułem.
 
Karolina Bruchnicka
Aktorka filmowa i teatralna. W filmie zadebiutowała już na studiach - w „Córce trenera" w reżyserii Łukasza Grzegorzka, która przyniosła jej wiele nagród. Widzowie mogli ją oglądać m.in. w takich tytułach jak: „Moje wspaniałe życie”, „Wszystkie nasze strachy”, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Monument”, izraelsko-niemiecko-polskiej koprodukcji „Delegation” (z premierą na Berlinale 2023), „Supersiostry” i serialach „Osiecka” oraz „Minuta ciszy” (pracuje teraz nad jego drugim sezonem).
Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i Teatrem Nowym w Łodzi.
 
Maciej Cuske
Reżyser (głównie) filmów dokumentalnych. Autor „Wieloryba z Lorino”, „Stacji Warszawa”, „Daleko od miasta”, „Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcie”, „Dekalog III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, „Na niebie i ziemi”, „Elektryczki”, „Antykwariatu”, „Kuracji”, „Ciszy”, „I co wy na to Gałuszko?”.
Laureat m.in. tytułu Najlepszego reżysera na West Lake Film Festival w Chinach (2021), Orła Nagrody Polskiej Akademii Filmowej (2021), Brązowego i Srebrnego Lajkonika oraz Srebrnego Rogu na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Złotej Żaby na Festiwalu Camerimage (2021).
Prowadzi zajęcia z filmu dokumentalnego w Szkole Wajdy, Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz warsztaty filmowe w Polsce i za granicą.
 
Julia Orlik
Reżyserka, autorka animacji. Absolwentka (2021) i wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi. Mieszkanka Krupskiego Młyna, gdzie w rodzinnym garażu powstały jej wszystkie studenckie filmy.
Jej etiuda „Jestem tutaj" zdobyła m.in. Złotą Gołębicę na Festiwalu DOK Leipzig, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima, Nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Animafest Zagreb oraz na Slamdance Film Festival w Los Angeles.Edukację zakończyła dyplomem „To nie będzie film festiwalowy" (2022), który na przekór tytułowi był prezentowany i wyróżniany na licznych festiwalach.
 
Konkurs Teatrotek
 
Beata Dzianowicz (przewodnicząca)
Reżyserka i scenarzystka. Doktor habilitowana sztuk filmowych, profesor w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Laureatka licznych nagród za twórczość dokumentalną, m.in. za nakręcone w Afganistanie „Latawce". Autorka sztuk teatralnych „Parzyści" (Nagroda na konkursie komediopisarskim Talia 1999) oraz „Koncert życzeń". Ma również w swoim dorobku dwa kinowe filmy fabularne: „Odnajdę cię" (2018) oraz „Strzępy" (2022).
 
Kamilla Baar
Aktorka. Tworzyła kreacje m.in. na deskach Starego Teatru w Krakowie, TR Warszawa, teatrów: Polskiego w Warszawie, Stu w Krakowie. W 2004 roku rozpoczęła współpracę aktorską z zespołem Teatru Narodowego w Warszawie – współpracowała z Janem Englertem, Iwanem Wyrypajewem, Jerzym Jarockim, Mają Kleczewską.
Jest współproducentką dwóch spektakli: sztuki „Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird”oraz  instalacji inspirowanej mitem o Orfeuszu i Eurydyce oraz książką Elfriede Jelinek „Cienie. Eurydyka" (Teatr Śląski w Katowicach). Zdobywczyni m.in. Złotej Kaczki, Telekamery, Wiktora.
 
Tomasz Man
Reżyser, dramaturg, nauczyciel akademicki, mąż, ojciec, maratończyk, gitarzysta.
LK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  7.06.2024
Zobacz również
"Skąd dokąd" i "Tyle co nic” triumfują w Tarnowie
Tarnów nagrodził Krystynę Jandę
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll