PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowane w Studiu Munka SFP krótkometrażowe obrazy „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald i „Tempo Home” Kamila Bembnisty powalczą o nagrody na One Shot International Short Film Festival w Erewaniu.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych One Shot w Armenii po raz pierwszy odbył się w 2003 roku z inicjatywy Ormiańskiego Centrum Współczesnej Sztuki Eksperymentalnej. Na program imprezy składają się konkursy: filmów jednominutowych, krótkich metraży oraz form eksperymentalnych. Przyznawane zwycięzcom w Erewaniu statuetki przedstawiają liczącą ok. 5 tys. lat starożytną rzeźbę naskalną z Gór Gegamskich.

Wśród tytułów zaproszonych do tegorocznego konkursu krótkich metraży znalazły się dwie produkcje Studia Munka SFP. Pierwszy z nich to fabularna „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald. To historia Emila (Andrzej Kłak) niespokojnego architekta krajobrazu, który nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Neurotyczna osobowość sprawia, że pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, których świadkiem jest jego dorastająca córka... Film Emi Buchwald miał swoją światową premierę na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym, gdzie zdobył Nagrodę dla najlepszego filmu w międzynarodowym konkursie krótkich metraży. „Piękna Łąka Kwietna” uhonorowana została także m.in. Srebrnym Gronem Lubuskiego Lata Filmowego, Grand Prix Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”, Nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie, Nagrodą Specjalną im. Krystiana Dulewicza za Zdjęcia na Freedom Film Festival w Radomiu, Wyróżnieniem Jury Młodzieżowego na Silhouette Film Festival w Paryżu, Nagrodą Specjalną i Nagrodą za Zdjęcia podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Wyróżnieniem Specjalnym Jury w konkursie 10. STIFF Student International Film Festival w Rijece.


Tempo Home” reż. Kamil Bembnisty

Z kolei dokumentalny „Tempo Home” Kamila Bembnisty to historia Leili, Amira i Baqira - trójki z ponad tysiąca mieszkańców obozu dla uchodźców zbudowanego z kontenerów na terenie dawnego lotniska Berlin-Tempelhof. Jego tymczasowość, która tkwi w materialności domów, zdaje się dyktować atmosferę tego labiryntu. Bohaterowie stawiają się sytuacji w poczekalni, pragnąc stabilizacji i nadziei, że nie skończą w kolejnej tymczasowej przestrzeni.

22. edycja One Shot International Short Film Festival potrwa od 7 do 14 czerwca.

„Piękna Łąka Kwietna” powstała w Studiu Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego w partnerstwie z TVN Warner Bros. Discovery oraz CANAL+ Polska i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiada Loco Film Production. Koproducentami „Pięknej Łąki Kwietnej” są Samira Studio i Studio Produkcyjne Orka. „Tempo Home” zrealizowane zostało w ramach wspieranego przez PISF programu Pierwszy Dokument, w koprodukcji z No Drama Production, Coloroffon i Halo Productions.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  5.06.2024
Zobacz również
Grzegorz Dębowski z nominacją do Nagrody Gildii Reżyserów
Duch Żuławskiego. Rozmowa z Leszkiem Sawickim i Andrzejem Jaroszewiczem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll