PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
27 maja w kinie Kultura odbył się pokaz dla przedstawicieli korpusu dyplomatycznego filmu "U Pana Boga w Królowym Moście" w reżyserii Jacka Bromskiego. Organizatorem cyklicznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

fot. Michał Żebrowski East News/SFP

Obejrzyj nagranie spotkania:

W spotkaniu udział wzięli udział: reżyser Jacek Bromski, autor zdjęć Arkadiusz Tomiak oraz aktorzy Małgorzata Sadowska, Mikołaj Grabowski i Karol Dziuba. Rozmowę prowadził Paweł Sztompke.

"U Pana Boga w Królowym Moście" jest kontynuacją serii "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą". Tym razem w "U Pana Boga w Królowym Moście" intryga komedii przebiega wokół wydarzenia, które, jak się okazuje, dla mieszkańców ma olbrzymie znaczenie. Do miasteczka Królowego Mostu przybywa młoda studentka archeologii, w celu przeszukania piwnicy pod kościołem. To przybycie stanowi impuls do serii wydarzeń, nabierających w szybkim tempie zwrotów akcji. W filmie odnajdziemy, charakterystyczny dla całej serii „U Pana Boga…” ciepły, choć nie pozbawiony ironii humor, wyraziście zbudowane postaci oraz wartką fabułę.


W obsadzie zobaczymy m.in.: Aleksandrę Grabowską, Karola Dziubę, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Dzierme, Emiliana Kamińskiego, Ryszarda Dolińskiego. Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, za scenografię Marian Zawaliński i Dorota Gorczyca, za kostiumy Elżbieta Radke, a za charakteryzację Monika Jan-Łechtańska.

 

Zdjęcia kręcone były m.in. w miastach i wsiach Województwa Podlaskiego jak: Supraśl, Sokółka, Stara Kamionka, Tykocin, Białystok, Usnarz Górny, Lipowy Most.


Film "U Pana Boga w Królowym Moście" ma trafić do kin 25 października. Dystrybutorem jest TVP. Telewizja Polska w grudniu pokaże dwunastoodcinkowy serial "U Pana Boga w Królowym Moście", czyli rozszerzoną wersję filmu w reżyserii Jacka Bromskiego.


MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.05.2024
Zobacz również
„Tyle co nic” i „Horror Story” walczą o Tarnowską Nagrodę Filmową
Zgłaszanie kandydatów na Prezesa SFP do 3 czerwca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll