PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
38. Tarnowska Nagroda Filmowa zbliża się wielkim krokami. Już 31 maja w Amfiteatrze Letnim tegoroczną odsłonę jednego z najstarszych polskich przeglądów filmowych zainauguruje koncert Tomka Ziętka, piosenkarza i aktora, doskonale znanego kinomanom za sprawą takich produkcji, jak „Demon” Marcina Wrony czy „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego.
Można powiedzieć, że będzie to pierwsze spotkanie publiczności z artystą, choć niepoprzedzone projekcją filmu. Jednak na takie nie trzeba będzie długo czekać. Dzień później, 1 czerwca rozpoczną się rozmowy z twórcami, które potrwają do końca pokazów konkursowych. W tym roku w roli prowadzących wystąpią: Ryszard Jaźwiński, Artur Zaborski oraz Kuba Armata.

Spotkania z twórcami projekcji konkursowych podczas 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Już tylko tydzień dzieli nas od inauguracji 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej – Festiwalu Polskich Filmów Pełnometrażowych. O statuetkę „Maszkarona” w Konkursie Głównym powalczy w tym roku 12 filmów: „Biała odwaga” „Chłopi”, „Doppelgänger. Sobowtór”, „Horror story”, „Imago”, „Kobieta z…”, „Kos”, „Skąd dokąd”, "Tyle co nic", „Tylko dzień i noc”, „Ukryta sieć” oraz "Zielona granica". Integralną częścią projekcji konkursowych, zgodnie z festiwalową tradycją, będą rozmowy z ich twórcami.
"Chłopi", materiały promocyjne

W Marzeniu, jednym z najstarszych polskich kin, mogącym poszczycić się ponad stuletnią działalnością, odbędą się spotkania z: Maciejem Hamelą, reżyserem „Stąd dokąd” (1 czerwca, 20:30), autorem zdjęć Piotrem Sobocińskim jr. i autorem muzyki Mikołajem Trzaską do „Kosa” (2 czerwca, 15:00), Mateuszem Więcławkiem, odtwórcą jednej z ról w „Kobiecie z…” (2 czerwca, 18:30), Grzegorzem Brzozowskim, reżyserem „Tylko dzień i noc” (3 czerwca, 17:00), Marcinem Polarem, autorem górskich zdjęć do „Białej odwagi” (3 czerwca, 19:30), Kamilą Urzędowską i Cezarym Łukaszewiczem, odtwórcami znaczących ról w „Chłopach” (4 czerwca, 17:00), reżyserem Grzegorzem Dębowskim i aktorem Arturem Paczesnym, twórcami "Tyle co nic" (4 czerwca, 20:00), reżyserem Adrianem Apanelem i aktorem Jakubem Zającem, twórcami „Horror story” (5 czerwca, 17:00) oraz Piotrem Adamskim, reżyserem „Ukrytej sieci” (6 czerwca, 17:00).

Jednym z miejsc spotkań publiczności z ludźmi kina będzie w tym roku również Centrum Sztuki Mościce. Właśnie tam Krystyna Janda, wybitna polska aktorka, zostanie uhonorowana Nagrodą za całokształt twórczości oraz wkład w rozwój polskiej kinematografii. Wręczenie statuetki „Wieczność” odbędzie się po spektaklu „My Way”, będącym monologiem artystki, napisanym, wyreżyserowanym i zagranym przez nią samą. Wydarzenie rozpocznie się 6 czerwca o godzinie 19:00.

Podczas tegorocznej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej spotkania z twórcami będą również częścią wydarzeń towarzyszących. Pierwsze z nich zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu. Już 24 czerwca w Galerii TCK odbędzie się otwarcie wystawy „Nie mogę na to patrzeć” Inki Rosochy oraz spotkanie z autorką, w którym weźmie udział również psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Kolejną okazją do rozmowy z artystą będzie wernisaż wystawy „Plakiat. Wystawa wybranych plakatów artystycznych vol. 2”, będącej przeglądem twórczości plakacisty filmowego Maksa Bereskiego (©Plakiat), kontynuatora Polskiej Szkoły Plakatu, który przygotował oficjalne plakaty 37. i 38. TNF. Wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 17:00 w BWA.

Ostatnim spotkaniem z twórcami w czasie tarnowskiego festiwalu będzie spektakl „Stramerowie”, który zostanie zaprezentowany 7 czerwca o godzinie 19:00 w Piwnicach TCK. Po jego zakończeniu rozpocznie się rozmowa z reżyserem Tomaszem Cyzem oraz aktorami: Karoliną Bruchnicką, Weroniką Humaj, Zuzanną Lit i Józefem Pawłowskim.

Jakub Zając w "Horror Story", materiały promocyjne

Warto odnotować, że 15 czerwca o godzinie 17:00 w kinie Marzenie odbędzie się podsumowanie 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Na srebrnym ekranie zostanie wyświetlony film „Apolonia, Apolonia” w reżyserii Lei Glob, a następnie dojdzie do spotkania z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską.

  Tarnowska Nagroda Filmowa to również przegląd „Filmów Młodego Widza”. Wśród licznych atrakcji, które przygotowano w tym roku dla najmłodszych, znalazły się również spotkania z twórcami, a nawet z postaciami z bajek. W Dniu Dziecka w kinie Marzenie w ramach akcji „Rozmarzone poranki” dzieci będą miały okazję obejrzeć animację „Kicia Kocia w przedszkolu” w reżyserii Marty Stróżyckiej, Anny Błaszczyk, Jacka Rogosza, Katarzyny Majsner i Dominika Litwiniaka. Tego dnia festiwalowym gościem będzie sama Kicia Kocia! Kolejną projekcję dla młodych widzów z udziałem gości zaplanowano na 5 czerwca o godzinie 9:30. Wtedy zostanie wyświetlony przebój „Za duży na bajki 2” Kristoffera Rusa, a z dziećmi spotkają się odtwórca głównej roli Maciej Karaś oraz scenarzystka Agnieszka Dąbrowska.
 
38. TNF odbędzie się w dniach 31 maja - 8 czerwca  2024.

WRÓB
Tarnowska Nagroda Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2024
Zobacz również
Przegląd Filmów Wietnamskich w kinie Kultura
43. Młodzi i Film. Pitchingi projektów dla WFDiF - zgłoś się!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll