PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.05.2024
Rusza nabór filmów do dwóch sekcji konkursowych 11. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie. Filmy do Konkursu Filmów Krótkich oraz Międzynarodowego Konkursu Koprodukcji Filmowych można nadsyłać do 30 czerwca 2024 roku.
Konkurs Filmów Krótkich

Twórcy, którzy zgłoszą swoje filmy do Konkursu Filmów Krótkich, powalczą o Grand Prix i Nagrodę Specjalną. Jury przyznana również nominacje do Nagród im. Jana Machulskiego. Specjalne wyróżnienie ogłosi także złożone ze społeczników i artystów Jury Warmii i Mazur. Od 2021 roku nagroda ta nosi imię Anny Wasilewskiej - osoby, bez której festiwal nie miałby szans powstać i rozwijać się w stolicy regionu.

- Filmy krótkometrażowe to często małe arcydzieła, które są pochowane w gąszczu dorosłego kina - mówi Marcin Kot Bastkowski, dyrektor artystyczny festiwalu. - Są wolne twórczo i przez to operują świeżym językiem i oryginalną formą, bo nieskażone ingerencją wielkich producentów i machiny dystrybucyjnej. Jednocześnie filmy krótkometrażowe są coraz bardziej śmiałe i coraz lepiej realizowane, dlatego jestem pewny, że na tegorocznym WAMA Film Festival odkryjemy nowe talenty i wspaniałe filmy.

Na zgłoszenia do Konkursu Filmów Krótkich czekamy do końca czerwca. Po tym terminu komisja selekcyjna zasiądzie do żmudnej pracy obejrzenia każdego z filmów i wybrania około 20, które pokażemy we wrześniu w Olsztynie.

- W programowaniu konkursu najważniejsze i najbardziej fascynujące dla mnie jest konfrontowanie moich propozycji z publicznością w kinie - mówi Marta Karnkowska, koordynatorka programowa Konkursu Filmów Krótkich. - Staram się zawsze wybierać najciekawsze, najpiękniejsze, najoryginalniejsze i najbardziej aktualne filmy i układać projekcje w taki sposób, żeby te wybrane filmy stanowiły dla siebie wzajemny kontekst, rozmawiały ze sobą lub wręcz sobie zaprzeczały. Na festiwalu oglądam je wszystkie jeszcze raz, już na dużym ekranie i największą radością i satysfakcją są dla mnie żywe reakcje i na sali kinowej, i po seansie, bo wtedy czuję, że wybierając kino, które sama przeżywam, wybieram naprawdę dobrze.

Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych

W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych udział wezmą pełnometrażowe filmy fabularne, w których realizację byli zaangażowani twórcy z kilku krajów. Zwycięzcę wybiera publiczność festiwalu.

Prezentowane w trakcie festiwalu filmy każdego roku zdobywają uznanie międzynarodowego grona krytyków i publiczności. „Opadające liście” w reżyserii Akiego Kaurismäkiego (prod. Finlandia, Niemcy 2023) - zeszłoroczny zwycięzca WAMA Film Festival - zdobył m.in. nagrodę jury w Cannes w 2023 roku.

Lista filmów zakwalifikowanych do obu konkursów zostanie opublikowana do 16 sierpnia 2024 roku na stronie internetowej i w mediach społecznościowych festiwalu.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod linkiem: https://wamafestival.pl/preselekcja.

11. WAMA Film Festival odbędzie się między 17 a 21 września 2024 roku w Olsztynie.

Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.
LK
WAMA Film Festival
Ostatnia aktualizacja:  23.05.2024
Zobacz również
77. MFF w Cannes. Premiera „Tańca w narożniku” ze Szkoły Filmowej w Łodzi
Wieloboista. Wieczór poświęcony Krzysztofowi Miklaszewskiemu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll