PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Animacja „Cosmic Routine” Agnieszki Kotulskiej znalazła się w programie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego IndieLisboa w Portugalii. Produkcja Studia Munka SFP zaprezentowana zostanie w sekcji młodego widza – IndieJunior.
IndieLisboa to jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali filmowych w Portugalii. Wydarzenie realizowane jest od 2004 roku, a jego celem jest popularyzacja portugalskich oraz międzynarodowych produkcji, które w większości nie mają szans trafić do regularnej dystrybucji. Stanowiąca istotną część festiwalu sekcja IndieJunior skierowana jest do młodej widowni. Celem IndieJunior jest edukacja estetyczna i artystyczna dzieci i młodzieży poprzez doświadczenie oglądania filmów na festiwalu, różniące się od codziennego obcowania z telewizją i kinem komercyjnym. Program filmowy uzupełniają warsztaty i zajęcia kulturalne zaplanowane specjalnie z myślą o najmłodszych, ich rodzinach i szkołach.

Zaproszona do Lizbony „Cosmic Routine” to nawiązująca formą do teledysków z lat 80. XX wieku opowieść o zmęczonej codzienną monotonią dziewczynie, która pośród majaczących w ciemności neonowych świateł miejskiej dżungli próbuje tchnąć życie w pogrążony w rutynie świat.

Reżyserka filmu Agnieszka Kotulska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie obroniła dyplom w pracowni animacji. Ukończyła również kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim pisząc pracę dyplomową na temat polskich filmów animowanych. Urodzona w latach 80. pozostaje w nieustającej słabości do kiczowatych teledysków i ujmujących ucho melodii. Inspirowana dokonaniami Polskiej Szkoły Animacji i Polskiej Szkoły Plakatu tworzy w technice wycinanki, a film „Cosmic Routine” jest odzwierciedleniem tych zamiłowań i dalszą eksploracją tego rodzaju animacji.

„Cosmic Routine” zrealizowany został w Studiu Munka SFP w ramach skierowanego do debiutantów programu Młoda Animacja, którego finansowanie zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiadało Fumi Studio.

Tegoroczna edycja IndieLisboa potrwa od 23 maja do 2 czerwca.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.05.2024
Zobacz również
Wieloboista. Wieczór poświęcony Krzysztofowi Miklaszewskiemu
„Echo” i „Starsza pani szuka” na festiwalu Docaviv w Izraelu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll