PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krótkometrażowe dokumenty „Echo” Emi Buchwald i „Starsza pani szuka” Marii Wider powalczą o nagrody w konkursie krótkich metraży Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docaviv w Tel Awiwie.
Docaviv to jedna z największych imprez filmowych w Izraelu i jedyna poświęcona wyłącznie filmom dokumentalnym. To także jeden z wiodących światowych festiwali dokumentu, na którym każdego roku wyświetlanych jest ponad 120 nowych produkcji. W 2018 roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła Docaviv na liście festiwali, których zwycięzcy automatycznie kwalifikują się na listę filmów mogących ubiegać się o nominacje do Oscarów w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny. O Grand Prix w tegorocznym konkursie krótkich dokumentów powalczą zrealizowane w Studiu Munka SFP „Echo” Emi Buchwald i „Starsza pani szuka” Marii Wider.

Bohaterami „Echa” jest dwójka nastolatków - Ania i Bartek, którzy w trakcie terapii jąkania próbują polubić siebie i okiełznać własne lęki. Film miał swoją światową premierę w międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych ubiegłorocznego 39. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie otrzymał Wyróżnienie Jury. W marcu br. „Echo” uhonorowane zostało Nagrodą dla Najlepszego Filmu Konkursu Filmów Krótkometrażowych „W środku Europy” na 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym FebioFest w Bratysławie.„Starsza pani szuka” to subtelny, a zarazem szczery i poruszający portret 72-letniej Krystyny poszukującej z pomocą biura matrymonialnego mężczyzny, u boku którego mogłaby spędzić jesień życia. Niestety spotkania z kolejnymi potencjalnymi kandydatami okazują się pasmem rozczarowań, uświadamiając bohaterce, że związek może wcale nie być tym, czego brakuje jej do szczęścia... Obraz Marii Wider otrzymał wyróżnienie Jury na 42. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, Nagrodą dla najlepszego filmu w Międzynarodowym Konkursie Authors Spotlight 14. Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi oraz Nagrodę Publiczności na MFF Żubroffka 2023 w Białymstoku.

„Starsza pani szuka” i „Echo” zrealizowane zostały w Studiu Munka SFP w ramach skierowanego do młodych twórców programu Pierwszy Dokument współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym „Echa” jest Fundacja Viewer, a partnerami filmu są firmy Komlogo oraz CamCam Rental.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Docaviv w Tel Awiwie potrwa od 23 maja do 1 czerwca. Każda z produkcji Studia Munka mieć będzie po dwa festiwalowe pokazy. „Echo” będzie można zobaczyć w dniach 24 i 28 maja. „Starsza pani szuka” wyświetlona zostanie w dniach 25 i 30 maja.

LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  22.05.2024
Zobacz również
„Cosmic Routine” na festiwalu IndieLisboa
77.MFF w Cannes. „Dziewczyna z igłą” świetnie przyjęta w Cannes
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll