PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  16.05.2024
Organizowany przez łódzki Momakin, Animarkt Stop Motion Forum wielu twórcom otworzył drogę do międzynarodowej kariery i przybliżył do realizacji marzeń. O podobną szansę mogą powalczyć kolejne projekty realizowane w technice poklatkowej podczas tegorocznej edycji forum. Właśnie ruszył nabór do konkursowej sekcji Pitching. Zgłoszenia, za pomocą onlinowych formularzy, można przesyłać do końca czerwca.
Pitching – sekcja konkursowa Animarkt Stop Motion Forum – daje niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej sławy, producentami czy przedstawicielami kluczowych studiów produkcyjnych na świecie. To szansa na pozyskanie partnerów i zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

– Animarkt Stop Motion Forum to wyjątkowe wydarzenie, które łączy fantastyczną kreatywność twórców z producenckim spojrzeniem. Uczestnikom pitchingu chcemy zapewnić wsparcie, które jest szczególnie ważne na początku pracy nad projektem. Dlatego od lat naszymi partnerami są studia, organizacje i festiwale, które fundują nagrody twórcom. W tym roku to na najlepszych czekają akredytacje na kluczowe branżowe festiwale, wsparcie dystrybucyjne czy koproducenckie – mówi Paulina Zacharek, prezeska Momakin, organizatora forum.

Zgłoszenia do Animarkt Pitching jak zwykle mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych, seriali lub odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, by 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Po raz kolejny pitchingowe zgłoszenia muszą zawierać plan zrównoważonej produkcji filmu, który będzie stanowić 10% oceny całego projektu.

– Szukamy oryginalnych pomysłów, nowatorskich rozwiązań i poruszających opowieści. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego szukamy rozwiązań, które pozwolą ten negatywny wpływ minimalizować. Stąd pomysł, by do sekcji pitchingowej włączyć kryterium poświęcone zielonej produkcji – wyjaśnia Marianna Piskorz, producentka forum.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 10 projektów w każdym formacie. Twórcy 20 najlepszych projektów otrzymają od wsparcie, które pozwoli im lepiej przygotować swoje pitchingowe wystąpienie. Każdy z nich odbędzie sesje treningowe dotyczące technik prezentacji, wystąpień, przygotowania scenariusza czy zielonej produkcji.

Twórcy najlepszych projektów jesienią powalczą w Łodzi o nagrody i możliwość zaprezentowania swoich projektów przed najważniejszymi postaciami w branży, dzięki czemu przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do sekcji Pitching organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.

Animarkt Stop Motion Forum odbędzie się między 13 a 17 października w Łodzi. W programie poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji.
LK
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2024
Zobacz również
Odsłonięcie Gwiazdy Jerzego Skolimowskiego
Krystyna Janda pierwszą laureatką 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll