PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie ma nowe kierownictwo – dyrektorkę programową Annę Serdiukow i dyrektora medialnego Krzysztofa Kwiatkowskiego. Na czele Komitetu Organizacyjnego stanął Janusz Kijowski.
- Festiwal nieustanie się rozwija – mówi Paweł Strojek, dyrektor festiwalu. –  Dlatego poszerzamy nasz zespół i grono współpracowników o kolejnych ludzi, którzy trzymają rękę na pulsie młodego kina. Cenią je, szanują, żyją nim.

Dyrektorką programową imprezy została Anna Serdiukow, dziennikarka, krytyczka filmowa, tłumaczka, animatorka kultury, konsultantka scenariuszowa, a w latach 2016-2019 dyrektorka artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Z festiwalem Młodzi i Film związana jest od 2010 roku, najpierw jako prowadząca słynne dyskusje „Szczerość za szczerość”, później jako wieloletnia rzeczniczka prasowa, a przez ostatnie cztery lata jako zastępczyni dyrektora programowego wydarzenia.

- Ania od lat oddana jest naszemu wydarzeniu - komentuje Strojek. – Zawsze stawia na pracę zespołową. Wspaniale łączy środowiska, które spotykają się w Koszalinie: autorytety ze świata kultury, artystów na początku swojej drogi, studentów szkół filmowych, partnerów festiwalu.

Serdiukow regularnie publikuje artykuły na temat kina m.in. w „Magazynie filmowym SFP” i „Zwierciadle”. Jest redaktorką i współautorką monografii Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego i Wojciecha Hasa, autorką tłumaczenia książki „Scratches and Glitches. Observations on Preserving and Exhibiting Cinema in the Early 21st Century” Jurija Medena. Na stałe współpracuje z firmą produkcyjną Balapolis i Stowarzyszeniem Kin Studyjnych programując Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Zajmuje się również promocją polskiego kina w kraju i za granicą, m.in. filmów Anki Sasnal i Wilhelma Sasnala oraz Jerzego Skolimowskiego.  W przeszłości prowadziła działy publicystyki w magazynach „Machina” i „Film”, tworzyła autorskie rubryki w „Elle” i „KMagu”. Jej teksty ukazywały się także m.in. w „Hiro”, „Foyer”, „Dzienniku. Gazecie prawnej”, „Harper’s Bazaar” i „Wprost”. Korespondentka polskiej prasy z festiwali w Cannes, Wenecji, Berlinie, Karlowych Warach. Członkini Polskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych: FIPRESCI, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Stowarzyszenia Kobiet Filmowców i Fundacji Filmowej Ex Anima. Wegetarianka.

Równorzędne stanowisko dyrektora medialnego festiwalu Młodzi i Film od tego roku piastuje Krzysztof Kwiatkowski, krytyk filmowy, od niemal dwóch dekad związany z „Gazetą Wyborczą” i „Wysokimi Obcasami”, wieloletni dziennikarz tygodników „Newsweek.Polska” i „Wprost”, gdzie również kierował działem Kultury, były zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Kino”.

- Cieszymy się, że Krzysztof dołączył do ekipy Młodzi i Film – podkreśla Paweł Strojek. – Jestem przekonany, że jego wiedza, doświadczenie, ale i świeże, otwarte podejście do sztuki wiele wniosą do naszej imprezy.

Kwiatkowski regularnie relacjonuje dla polskiej prasy festiwale w Berlinie, Wenecji, Cannes, San Sebastian, Karlowych Warach, a także rodzime wydarzenia filmowe. Jako selekcjoner i programer pracował m.in. dla festiwali Off Camera, EnergaCamerimage oraz FPFF w Gdyni. Nominowany do nagrody Grand Press w kategorii wywiad. Członek m.in. Stowarzyszenia Filmowców Polskich (2015-2022 w zarządzie Koła Młodych), Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci (członek zarządu polskiej sekcji), Europejskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej.  Opiekun Rory’ego – psa o najczystszym sercu w województwie mazowieckim.

Dotychczasowy dyrektor programowy festiwalu Młodzi i Film, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, autor kultowych filmów „Kung-fu” czy „Indeks” Janusz Kijowski stanął na czele Komitetu Organizacyjnego imprezy, w skład którego wchodzą: Karolina Bielawska, Jacek Bromski, Katarzyna Klimkiewicz, Janusz Kijowski, Monika Modła, Agnieszka Skolik, Paweł Strojek, Katarzyna Warzecha.
LK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  29.04.2024
Zobacz również
38. Tarnowska Nagroda Filmowa: ruszyła przedsprzedaż biletów
OFF CAMERA PRO INDUSTRY: ruszamy!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll