PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Polska scenografka, Elwira Pluta, otrzymała wyróżnienie od Brytyjskiej Gildii Scenografów Filmowych (BDFG) w kategorii Planet Positive za pracę przy serialu „Sløborn” w reżyserii Christiana Alvarta. To niemiecko-polsko-duńska koprodukcja.

Elwira Pluta ponownie wyróżniona przez British Film Designer Guild. W 2023 roku polska scenografka otrzymała wyróżnienie Planet Positive za pracę przy filmie „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. Jury brytyjskiego konkursu ponownie doceniło zrównoważone i przyjazne dla środowiska rozwiązania scenografki, w tym rozwiązania uwzględniające ograniczenie śladu węglowego dekoracji przy produkcji serialu „Sløborn”. Jak czytamy w informacji prasowej dobór lekkich, przetwarzalnych, ekologicznych materiałów do budowy (tektura wielowarstwowa, naturalne tkaniny i roślinność) uprościł logistykę, skrócił czas pracy i zapewniły minimalną ilość odpadów.


Elwira Pluta w następujących słowach wypowiedziała się na temat wyróżnienia od brytyjskiej instytucji: „Dziękuję Jury za ponowne wyróżnienie, docenienie koncepcji przetwarzalnych dekoracji i doboru materiałów scenograficznych”.


Serial „Sløborn” to rozgrywająca się na małej wyspie opowieść o konsekwencjach śmiertelnego wirusa, który odmienił losy mieszkańców. Bohaterowie muszą teraz poradzić sobie z nową, trudną, niemal post-apokaliptyczną rzeczywistością. Wszystkie trzy sezony serialu powstały w większości na terenie Polski „Sløborn” kręcono głównie na terenie Pomorza w latach 2020-2023. Wielkoskalowe adaptacje scenograficzne serialu budowano m.in. w ścisłych centrach historycznych i turystycznych miast jakimi są Puck i Gdynia.


Producentami wykonawczymi serialu w pierwszych dwóch sezonach byli Jacek Gaczkowski, Piotr Strzelecki i Jacek Strzelecki z Tempus Film. Za produkcję trzeciego sezonu odpowiadali natomiast Bartłomiej Gliński i Anna Bławut Mazurkiewicz z Enter Film.

MR
PISF
Ostatnia aktualizacja:  13.04.2024
Zobacz również
Nie żyje Zofia Kucówna
Nie żyje Bożenna Szostkowska-Zalewska
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll