PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
20 lat temu, 7 listopada 2003 roku, zarejestrowane zostało Stowarzyszenie FILMFORUM. W gronie założycieli znaleźli się wówczas Maciej Dominiak, Marta Karnkowska i Marceli Zielnik, którzy kierują stowarzyszeniem do dziś.
FILMFORUM.PL powstało w 1999 roku – początkowo jako serwis filmowy. Było dziełem Rafała Buksa, głównego pomysłodawcy i autora nawigacji oraz struktury portalu. Współtwórcą serwisu był wówczas Olaf Młyński.

Wkrótce do grona twórców dołączyli Maciej Dominiak i Marceli Zielnik. Niedługo później Marta Karnkowska. W kwietniu 2002 roku działania FILMFORUM wyszły poza ramy Internetu. Powstała pierwsza impreza filmowa – Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych, noszące wówczas nazwę Oskariada, które dziś organizowane jako CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Honorowym Dyrektorem Artystycznym Festiwalu został Jan Machulski.W dniu 7 listopada 2003 roku w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowano Stowarzyszenie FILMFORUM. Maciej Dominiak objął wówczas stanowisko wiceprezesa i koordynatora działań w Warszawie. Marta Karnkowska pełniła funkcję dyrektor artystycznej Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie, Marceli Zielnik – szefa technicznego FILMFORUM. Szefem Komisji Rewizyjnej został Rafał Buks.
  W ciągu 20 lat od tamtego momentu jako Stowarzyszenie wychowaliśmy i nagrodziliśmy setki młodych filmowców – w ramach dziesiątek projektów edukacyjnych i na niemal 20 różnych przeglądach, konkursach i festiwalach filmowych. Nawiązaliśmy długofalowe relacje z partnerami z Francji, Hiszpanii, Litwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Ukrainy, Włoch. Zorganizowaliśmy dziesiątki międzynarodowych wymian młodzieżowych. Współpracowaliśmy z organizacjami z USA czy z Japonii. W 2022 roku powołaliśmy do życia międzynarodowe konsorcjum The FILMFORUM Group. Przez ostatnie dwie dekady zmieniło się niemal wszystko. Ale nie zmieniła się pasja ludzi, którzy tworzą i towarzyszą FILMFORUM. W wielu przypadkach są to ci sami ludzie, którzy byli z nami od samego początku i mimo upływu lat wciąż angażują się w nasze przedsięwzięcia - napisali członkowie Zarządu Stowarzyszenia w jubileuszowym komunikacie.

WRÓB
Stowarzyszenie Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  11.11.2023
Zobacz również
Polański w Warszawie. "The Palace" to nie jest film poprawny politycznie (foto+video)
15-lecie Studia Munka SFP. Premiery w Kulturze
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll