PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
We wtorek 7 listopada w kinie Kultura, w sali Rejs zobaczymy „Globus” w reżyserii Clary Kleininger-Wanik. Film pokazany będzie w ramach cyklu DOC HOT SELECTION - wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat, którego organizatorem jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego.

„Globus” to film dokumentalny ze scenariuszem i reżyserią Clary Kleininger-Wanik.
 Opowiada o państwowym Cyrku Globus, który został założony przez komunistyczne władze Rumunii w 1961 roku. Przez lata niewiele zmieniało się w jego wystroju i sposobie funkcjonowania. Życie toczyło się spokojnym, leniwym rytmem. Zapewne byłoby tak nadal, gdyby w lutym 2017 roku władze Bukaresztu nie wprowadziły całkowitego zakazu występów zwierząt i nakazały oddać je do zoo. Tym samym cyrk stracił swą największą atrakcję i pogrążył się w kryzysie. Wtedy dyrektor stawia wszystko na jedną kartę i postanawia ściągnąć z Las Vegas reżysera spektakli cyrkowych współpracującego ze sławnym Cirque du Soleil. Nowy reżyser przywozi ze sobą prawdziwą rewolucję. Zamierza stworzyć w Bukareszcie widowisko na najwyższym światowym poziomie. Aby tego dokonać narzuca mordercze tempo pracy i intensywne treningi. Artyści mają szansę stworzyć wielki spektakularny show, ale czy będą w stanie sprostać wyśrubowanym wymaganiom reżysera…? Tam, gdzie stare zderza się z nowym, wschód z zachodem, a tradycja z nowoczesnością.


 

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), 7 listopada 2023 o godz. 19:30 w sali Rejs.
Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.


Do grudnia widzowie będą mieli okazję obejrzeć również inne, wyśmienite i najnowsze dokumentów nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach. W kolejnych miesiącach zobaczymy: „Moja Ozerna” film Kariny Będkowskiej (m.in. Nagroda Publiczności na Ukraińskim Festiwalu Filmowy oraz Wyróżnienie w konkursie pełnometrażowych debiutów na "Młodzi i Film"), film Karoliny Karwan i Tomasza Rattera „Moody” (m.in. Nagroda dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwal Filmów Dokumentalnych DOCAVIV w Izraelu; Nagroda dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego na Festiwalach: Prowincjonalia i Bana Film Festiwal). Ostatni film z cyklu „Wiraż” wyreżyserowany przez Pawła Hejbudzkiego opowiada o fascynującym i wzbudzającym wiele emocji, ale i pytań świecie dziecięcego kartingu.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów. Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.


MR
DOC LAB POLAND
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2023
Zobacz również
JachtFilm: festiwal filmów żeglarskich w grudniu
„Braty” w konkursie MFF w Cottbus
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll