PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyprodukowane w Studiu Munka SFP animacja „Jak być kochanym?” Nawojki Wierzbowskiej oraz dokument „Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu i Animacji PÖFF Shorts. Odbywająca się w stolicy Estonii Tallinie impreza startuje 7 listopada.
PÖFF Shorts to krótkometrażowa odsłona rozpoczynającego się już 3 listopada Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Black Nights w Tallinie. Na program imprezy składają się konkursowe oraz pozakonkursowe pokazy najciekawszych krótkometrażowych filmów fabularnych i animacji autorstwa nowatorskich talentów z całego świata. Zaproszone na tegoroczny PÖFF Shorts produkcje Studia Munka SFP wyświetlone zostaną w sekcji Panorama.

Animacja Nawojki Wierzbowskiej „Jak być kochanym?” to historia Chłopca, który pragnie zostać pogłaskanym przez swoją Mamusię. Niestety uwaga kobiety całkowicie skupiona jest na jej ukochanym Piesku... Na początku października film miał swoją światową premierę w międzynarodowym Konkursie Krótkich Metraży Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W Estonii widzowie zobaczą go w bloku My Dogs and Other Animals prezentującym krótkometrażowe filmy animowane skupiające się na relacjach ludzi ze zwierzętami. Film powstał w Studiu Munka SFP w ramach współfinansowanego przez Polskich Instytut Sztuki Filmowej programu Młoda Animacja. Za produkcję wykonawczą „Jak być kochanym?” odpowiadało Fumi Studio.

Nagradzany w Polsce i na świecie dokument „Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera to osadzona na niewielkiej indonezyjskiej wyspie opowieść o skomplikowanej relacji matki i jej dorosłego syna funkcjonujących na styku dwóch światów połączonych muzyką i bezmiarem rodzicielskiej miłości. W Tallinie produkcja Studia Munka zaprezentowana zostanie w bloku Dance Films: Let There Be Dance! - To wyjątkowy dokument, którego bohater samym sobą daje odpowiedź na pytania: Po co nam taniec jako forma sztuki? Co stanie się z tańcem, gdy wyzbędzie się go z intelektualizacji, uwolni się od stereotypów i trendów? Kiedy będzie wolny od choreografii, stylu, formy i szkół myślenia? - czytamy w zapowiedzi Festiwalu.

„Moody” wyprodukowany został w ramach programu Pierwszy Dokument realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i PISF. Koproducentami filmu są FDR Studio i Głośno. „Moody” miał swoją światową premierę w międzynarodowym konkursie ubiegłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film Karoliny Karwan i Tomasza Rattera otrzymał m.in. Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM-ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze, statuetkę Jańcia Wodnika dla najlepszego dokumentu 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2023" we Wrześni oraz Nagrodę dla Najlepszego Filmu w Konkursie krótkich metraży Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docaviv w Tel Awiwie.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2023
Zobacz również
„Braty” w konkursie MFF w Cottbus
Animafest w Gdańsku - znamy szczegóły
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll