PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jerzy Satanowski podczas finału 12. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim odbierze Nagrodę za Całokształt Twórczości, natomiast widzowie będą oglądać wybrane filmy, do których stworzył muzykę. O twórczości Satanowskiego opowiedzą zaproszeni goście: Katarzyna Figura, Marek Koterski czy Marian Dziędziel. Muzyka kompozytora wybrzmi również podczas koncertu.
Od kilku lat podczas Grand Prix Komeda przyznawana jest wybitnemu kompozytorowi muzyki filmowej Nagroda za Całokształt Twórczości. Dotychczas odebrali ją: Zygmunt Konieczny, Jan A.P. Kaczmarek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Korzyński oraz Henryk Kuźniak. W tym roku do tego grona dołączy Jerzy Satanowski. Wybitny kompozytor, dyrygent, reżyser. Jako kompozytor teatralny współpracował z największymi twórcami polskiego teatru, spod jego ręki wyszła muzyka do ponad 60 filmów, skomponował kilkaset piosenek, współpracował z najwybitniejszymi autorami tekstów. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Nowym w Poznaniu, a od 35 – z Teatrem Atelier w Sopocie, wyreżyserował kilkanaście autorskich spektakli muzycznych.

– Seriale „Ekstradycja” i „Boża podszewka”, filmy jak choćby „Dzień świra” Marka Koterskiego, „Magnat” Filipa Bajona, „Wrzeciono czasu” Andrzeja Kondratiuka oraz szlagiery do tekstów Agnieszki Osieckiej, które znamy na pamięć. To Jerzy Satanowski, kompozytor o bardzo rozpoznawalnym stylu – po pierwszych sekundach przecież wiemy, że to Satanowski, nikt inny, dlatego niezwykle się cieszę, że będzie z nami. Wraz z jego obecnością na festiwalu zorganizujemy spotkania, będzie pokaz plenerowy, czy koncert – mówi Łukasz Maciejewski.

Kompozytor odbierze nagrodę podczas uroczystej gali, zamykającej festiwal. Wcześniej spotka się także z publicznością po projekcji filmów, do których napisał muzykę: „Piąta pora roku” w reż. Jerzego Domaradzkiego, „Ajlawju” w reż. Marka Koterskiego, „Dzień świra” w reż. Marka Koterskiego. W pierwszym ze spotkań uczestniczyć będzie także Marian Dziędziel (12 czerwca), w drugim – Katarzyna Figura (15 czerwca), trzecie natomiast zaplanowane jest w plenerze – w Amfiteatrze Miejskim (16 czerwca).

Film to nie jedyna odsłona twórczości kompozytora podczas festiwalu. W festiwalowy wtorek, 13 czerwca, o godz. 19, w Forum Synagoga odbędzie się recital „Nie ma. Osiecka/Satanowski” Justyny Szafran wraz z zespołem w składzie: Rafał Karasiewicz – piano i Kuba Olejnik – kontrabas. Recital to bezpretensjonalna i nieoczywista podróż w przeszłość, dojrzałe spotkanie artystki z twórczością Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu publiczność usłyszy piosenki z płyty „Dziękuję za świat” w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika.

12.Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach od 12 do 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Pełny program imprezy jest dostępny na stronie www.grandprixkomeda.pl


Jerzy Satanowski fot. Wiesław Czerniawski
LK
Grand Prix Komeda
Ostatnia aktualizacja:  6.06.2023
Zobacz również
„Chleb i sól” nagrodzony w Tarnowie
Dwa lata bez dyrektywy ws. prawa autorskiego. Najwyższy czas na tantiemy z internetu dla filmowców
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll