PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  1.06.2023
Sześć filmów konkursowych zobaczymy na tegorocznym festiwalu Grand Prix Komeda. Muzykę w nich oceni pięcioosobowe jury, na którego czele niezmiennie stanie Tomasz Lach. Poza konkursem czekają nas spotkania ze znanymi gośćmi, pokazy specjalne, wystawa, debata i koncerty. A to wszystko w dniach od 12 do 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim.
Pierwsze dni festiwalu to pokazy specjalne, retrospektywy, dokumenty i filmy muzyczne. Ostatnie dni to pokazy filmów, które biorą udział w konkursie Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym. Przypomnijmy, w tym roku o statuetkę i nagrodę finansową walczy siedmioro kompozytorów, którzy stworzyli muzykę do sześciu filmów:

•    Przemysław Jankowiak za muzykę do „Zadry” w reż. Grzegorza Mołdy,
•    Michał Kush – muzyka do filmu „Johnny” w reż. Daniela Jaroszka,
•    Marcin Macuk, Zuzanna Wrońska – „Silent Twins”, reż. Agnieszka Smoczyńska,
•    Paweł Mykietyn – „IO”, reż. Jerzy Skolimowski,
•    Jerzy Rogiewicz – „Fucking Bornholm”, reż. Anna Kazejak,
•    Jakub Ziołek – „Nie zgubiliśmy drogi”, reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal.


Wraz z publicznością filmy oglądać będzie jury, które w tym roku tworzą: Tomasz Lach – przewodniczący jury, Dorota Miśkiewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Pągowski i Aleksandra Popławska. Werdykt poznamy 17 czerwca podczas gali finałowej. Wtedy też zostaną wręczone dwie inne nagrody. Jedna z nich to Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości, którą odbierze wybitny kompozytor Jerzy Satanowski. A druga to Nagroda Publiczności od widzów, którzy w trakcie festiwalu oddają głos na wybrane konkursowe obrazy.
O tym, co i kiedy będzie się działo w trakcie Grand Prix Komeda, informujemy szczegółowo na stronie www.grandprixkomeda.pl

Przypomnijmy jednak pokrótce:
•    W ramach konkursu Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym zostanie pokazanych sześć filmów oraz odbędą się spotkania z ich twórcami m.in. z aktorami: Dawidem Ogrodnikiem i Maciejem Stuhrem oraz kompozytorami: Jakubem Ziołkiem, Michałem Kuschem czy Jerzym Rogiewiczem.
•    Odbędą się pokazy specjalne i retrospektywy. Z widzami spotkają się: Marian Dziędziel (film „Piąta pora roku” w reż. Jerzego Domaradzkiego), Krzysztof Zanussi („Liczba doskonała”), Katarzyna Figura („Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczenia, „Ajlawju” Marka Koterskiego).
•    Do Ostrowa przyjedzie wybitny kompozytor Jerzy Satanowski, któremu zostanie wręczona Nagroda Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości; widzowie zobaczą też filmy, do których skomponował muzykę.
•    Trzy koncerty. „Kocham i nienawidzę”: Małgorzata Bogdańska i Marek Koterski, recital „Nie ma. Osiecka/Satanowski” w wykonaniu Justyny Szafran wraz z zespołem w składzie: Rafał Karasiewicz – piano i Kuba Olejnik – kontrabas. A na zakończenie usłyszymy formację Bibobit.
•    Wystawa „Jazzowo” prac Andrzeja Pągowskiego
•    Pokaz filmów w ramach cyklu Komeda na „Komedzie”: „Gdy spadają anioły” w reż. Romana Polańskiego z 1959 r., „Wyrok” Jerzego Passendorfera z 1961 r. Cykl dopełni dokument muzyczny z minionego roku – „Na zawsze Melomani”  w reż. Rafała Mierzejewskiego, o którym opowie scenarzysta i producent filmów dokumentalnych Igor Mertyn.
•    Debata filmowców „Kompozytor też człowiek. Artysta w nowych czasach”, którą poprowadzi dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski.
•    Warsztaty dubbingowe z Kasią Łaską.

12.Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach od 12 do 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Jego organizatorami są: Miasto Ostrów Wielkopolski i Ostrowskie Centrum Kultury. Festiwal honorowym patronatem objęła Beata Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wydarzenia podczas Grand Prix Komeda będą mieć miejsce w salach Ostrowskiego Centrum Kultury, Forum Synagoga oraz w plenerze – w Amfiteatrze Miejskim.LK
Grand Prix Komeda
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2023
Zobacz również
Ars Independent Festival: zgłoś swój film do konkursu animacji
"Radiostory": złote czasy polskiego radia (ZWIASTUN)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll