PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Kino Kultura otworzy drzwi dla kinomanów podczas Nocy Muzeów. 13 maja od godziny 20 do 24 odbędą się projekcje najlepszych debiutanckich filmów wyprodukowanych przez Studio Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. To okazja, żeby nadrobić filmowe zaległości i odkryć pierwsze filmy obiecujących polskich reżyserów. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny!
Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza na przegląd najlepszych filmów debiutujących twórców. W programie znajdą się filmy w dwóch blokach tematycznych: krótkometrażowe trzydziestominutowe fabuły i dokumenty. Wydarzenie jest okazją do zapoznania się z nowymi talentami w branży filmowej, odkrytymi przez Studio Munka SFP.

PROGRAM PRZEGLĄDU

BLOK FABULARNY

STANCJA (2023), reż. Adrian Apanel (30min)
Pokaz przedpremierowy. Młody chłopak puka do drzwi starego domu, żeby wynająć pokój. Otwiera mu ubrana w szlafrok właścicielka. Stancja okazuje się zapuszczona, a z każdym zwiedzonym pokojem i kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... W zaskakującej komedii z elementami horroru wystąpili Agnieszka Warchulska, Jakub Zając, Anna Seniuk i Marian Opania.

MÓJ SYN ZAMYKA SIĘ W ŁAZIENCE (2021), reż. Kuba Januszewski (24min)

Zamożna architektka próbuje powstrzymać swojego 21-letniego syna przed wyprowadzką z domu rodzinnego, lecz nie potrafi z nim o tym porozmawiać. Między dwojgiem wywiązuje się gra pozorów.

SYNTHOL (2021), reż. Piotr Trojan (30min)
Trzydziestoletni Eryk (Piotr Trojan) prowadzi wideobloga ze swoich przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka Teresa, z którą Eryk jest silnie związany. Kiedy chłopak poznaje Monę, jego wirtualny świat zderza się z rzeczywistością. „Synthol” opowiada o wchodzeniu w dorosłość i próbie odcięcia pępowiny.

DROGA, reż. Edyta Wróblewska (30min)
Agata, trzydziestolatka w ciąży, przyjeżdża ze swoim chłopakiem na wesele na Mazurach. W środku nocy sama rusza w drogę powrotną do domu. Jej samochód ląduje w rowie, a ona musi znaleźć sposób, żeby się stamtąd wydostać. Wydarzenia z tego dnia sprawią, że inaczej spojrzy na swoje dotychczasowe życie.

BLOK DOKUMENTALNY

KULISY (2021), reż. Ada Smyk (10min)
Kulisy Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Rzemieślnicy i rzemieślniczki pracowni artystycznych przygotowują kostiumy i scenografię do nadchodzącej premiery jednego z najważniejszych spektakli sezonu. Film przedstawia niewidzialną pracę dziesiątek osób, które zazwyczaj pozostają w cieniu artystek i artystów występujących na scenie.

SOLAR VOYAGE (2021), reż. Adam Żądło (19min)

Film o Mirku Lechu, wizjonerze-wynalazcy, ekstremalnym podróżniku i „asie odnawialnych źródeł energii”. Portret niebanalnego bohatera przybiera zaskakującą formę: parodii dokumentalnego eseju z elementami życzliwego humoru. Z Pcimia do Słowacji, ze Słowacji do Grecji, a stamtąd wprost do Afryki – tutaj nie najmłodszy już mężczyzna pragnie znaleźć zatrudnienie w elektrowni słonecznej i… przyszłą żonę. Energia słoneczna i ciepła narracja stanowią nierozłączne elementy tego pełnego rozmachu studium postaci.

MIKROKOSMOSY (2021), reż. Dorota Roś (16min)

W Bychawie na Lubelszczyźnie życie toczyło się swoim zwyczajnym, spokojnym rytmem, pełnym małych radości i tęsknot, gdy astronauta NASA zrobił z orbity zdjęcie żyznych bychawskich pól, zachwycony pięknem ich mozaiki. Zapraszamy do Bychawy, na Ziemię.

LATA ŚWIETLNE (2021), reż. Monika Proba (28min)
Witali od dziecka marzy, żeby zostać duchownym. Jednak gdy kończy prawosławne seminarium, nie czuje się jeszcze gotowy, by oddać się powołaniu. Wolne chwile spędza z ukochaną babcią i przyjacielem, z którym dzieli niewielkie mieszkanie. W dwóch niedużych pokojach, wśród książek i ikon przyjaciele spędzają dnie i noce na śpiewie i niekończących się dyskusjach, budując własny świat, który coraz trudniej Witalemu opuścić.

Pokazy filmów krótkometrażowych Studia Munka SFP odbędą się w kinie Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.
LK
Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Ostatnia aktualizacja:  8.05.2023
Zobacz również
Znamy laureatów Nagrody KIPA za Debiut Producencki
Znamy laureatów Mastercard Off Camera. "Chleb i sól" z nagrodą
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll