PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jubileuszowa edycja Millennium Docs Against Gravity pozwoli publiczności razem z czołowymi twórcami i twórczyniami kina dokumentalnego podsumować dotychczasowe dwie dekady historii festiwalu w myśl tegorocznego hasła: „Nie bądź obojętny_a”. W ramach wydarzeń odbędzie się organizowany przez SFP ZAPA wykład „Tantiemy i prawa autorskie w filmie dokumentalnym”. SFP jest także partnerem wydarzeń branżowych Progress Pitching Session.  Przedstawiamy program wybranych wydarzeń towarzyszących.
Gościnni zza oceanu Margaret Ratliff, która jest współproducentką i kluczową uczestniczką „Bohatera_ki" (Subject), zajrzy za kulisy powstawania filmów dokumentalnych i zanalizuje swój udział w produkcji dokumentalnego true-crime Netflixa z 2018 r. - „Schodów" (The Staircase). Wiedząc, że życie bohaterów i bohaterek przełożone na język filmu wraz z datą premiery zmienia się nieodwracalnie, dyskusja będzie dotyczyła tego, jaką cenę płacą za podzielenie się swoją historią. To wydarzenie odbędzie się w kinie Muranów w sobotę 13 maja o 16:00.

W towarzystwie koordynatorki ds. intymnych, Marty Łachacz, polskiej reżyserki castingu Pauliny Krajnik i duetu aktorskiego: Anny Szymańczyk i Huberta Miłkowskiego publiczność porozmawia o ewolucji intymności na ekranie i zwróci uwagę na twórców i twórczynie, którzy odważnie przecierają drogę do zmian. To wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 15 maja o 20:00 w Kinotece.

O tym czy owa intymność ma granice - i jakie może przynieść korzyści (także społeczne) opowiedzą Yulia i Mateo, czyli duet Owiaks Couple o 19:00 w sobotę 20 maja w Kinotece. Para aktorów i producentów multimedialnych treści dla dorosłych swoją działalność rozwija w branży porno oraz tam, gdzie mowa o ludzkiej seksualności, propagując badania na infekcje przenoszone drogą płciową oraz dialog skierowany na poznanie siebie i partnera w związku.

Martyna Wojciechowska, Oliwia Bomsome i Marta Bąkowska staną w obronie „młodych głów”, by lepiej zrozumieć uczucia osób dorastających i skuteczniej pomagać im w kryzysie. Spotkanie odbędzie się po filmie „Lato kolibrów” w piątek 19 maja o 18:15 w Kinotece.  Z kolei prof. Monika Kostera i prof. Anna Giza poszukają sposobu na dialog z osobami o innym światopoglądzie po filmie „Prawy chłopak” we wtorek 16 maja o 18:00 w Kinotece.

Wszyscy zainspirowani Patagonią mogą czuć się zaproszeni na debatę z WFF Polska, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o obszarach chronionych prywatnie. Patrząc na polskie podwórko, goście_inie poszukają odpowiedzi na pytanie: Czy bogacz może ocalić świat? Tego publiczność dowie się w środę 17 maja o 18:00 w Kinotece.

Amnesty International Polska postawi też szereg ważnych pytań o prawa człowieka i zbrodnie przeciwko ludzkości. Widzowie_ki dowiedzą się, jak wygląda praca śledczych w krajach targanych wojną i punktach zapalnych na świecie. W ramach debaty (sobota, 13 maja o 14:00 w Muzeum POLIN) nastąpi połączenie z Brianem Castnerem - specjalistą w dziedzinie niewybuchów, improwizowanych ładunków wybuchowych, śledztw powybuchowych oraz broni chemicznej, biologicznej i nuklearnej, byłym żołnierzem i technikiem bombowy w Siłach Powietrznych USA, który służył w Iraku, Katarze czy Arabii Saudyjskiej.

Queerowy kolektyw Śląsk Przegięty z Katowic otworzy pierwsze w historii festiwalu docu-drag show. W oparach brokatu, przy dźwiękach popowych i operowych hitów intymne opowieści o tożsamości wymieszają się z zadziwiającymi queerowymi historiami wyciągniętymi z lokalnych archiwów. Występ odbędzie się po projekcji filmu „Casa Susanna” w sobotę 13 maja o 21:00 w Kinotece.

We współpracy z Teatrem Dramatycznym w Warszawie widzowie_ki będą mieli okazję podążać za energią muzyczną Piny Baush, której scena była zawsze miejscem spotkania osób o różnym pochodzeniu, wyglądzie i usposobieniu. Spotkanie z metodą pracy Piny Bausch będzie przede wszystkim pięknym spotkaniem z samym sobą. Warsztaty odbędą się w piątek 19 maja o 17:00 w Kinotece. Obowiązują zapisy pod adresem kontakt@againstgravity.pl z dopiskiem „ZAPISY PINA”.

Bartek Chaciński przybliży historię znanego na całym globie utworu, który przekraczał granice geograficzne i przebijał się przez różne kulturowe konteksty. Spotkanie odbędzie się po filmie „Bella Ciao” w środę 17 maja o 20:30 w Kinotece.

To wybrane wydarzenia towarzyszące 20. edycji MDAG w Warszawie. Wszystkie można znaleźć na stronie festiwalu TUTAJ.
MR
MDAG
Ostatnia aktualizacja:  8.05.2023
Zobacz również
„Śubuk” Jacka Lusińskiego już na VOD
Tarnowska Nagroda Filmowa: kto powalczy o statuetkę "Maszkarona"?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll