PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej majówki rusza krakowski festiwal Mastercard OFF CAMERA, a na nim – sekcja PRO INDUSTRY. W programie tzw. studia przypadku, panele o postprodukcji i o usługach międzynarodowych, spotkania „oko w oko” i jak zwykle sesja Word2Picture.
Sekcja PRO INDUSTRY  odbywa się w dniach 1-3  maja 2023 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Koordynatorzy z ramienia Festiwalu Mastercard OFF CAMERA – Kamil Janik i Patrycja Strzyżewska już teraz zapraszają wszystkich zainteresowanych do zakupu akredytacji. Co ważne: studenci kierunków filmowych i członkowie organizacji branżowych kupują akredytacje 40 % taniej – za 150PLN.

INDUSTRY PRO w 2022 roku, fot. Filip Radwański

Do 2022 roku znakomitą sekcję PRO INDUSTRY prowadziła znana producentka Joanna Szymańska. Obecnie przygotowuje ją nowa, młoda ekipa. Kamil Janik mieszka w Krakowie, zajmuje się produkcją audiowizualną, ma doświadczenia także jako Location manager.  Patrycja Strzyżewska od kilku lat pracuje przy festiwalu Spektrum w Świdnicy, jest koordynatorką produkcji i Location managerem.

Pierwszego dnia odbywają pitchingi nowych projektów filmowych młodych twórców. Po kilkuminutowych prezentacjach nastąpią spotkania w formule one to one. Tego dnia odbędą się także panele w ramach inicjatywy Krakowskiego Biura Festiwalowego Word2Pictures: po adaptacjach animowanych oraz panel prawny. Tego dnia wieczorem odbędzie się spotkanie z Justyną Mytnk  i Martą Gmosińską „Od shortu do fabuły”. Drugiego dnia odbędą się prezentacje case study z ostatniego roku. Twórcy i producenci filmów "Silent Twins", „Norwegian Dreams”, "Chleb i sól" podzielą się doświadczeniami z procesu produkcji.

  Wydarzenia trzeciego dnia odbywają się w języku angielskim. Rano odbędą się warsztaty z Niną Gabryś wokół tematów dyskryminacji i przemocy w branży .  Wielu uczestników festiwalu zainteresuje spotkanie z czołowymi polskimi producentami na temat usług i koprodukcji mniejszościowych (m.in. Film Polska, ENTER FILM, Apple Film, Film Produkcja, Madants, Extreme Emotions). Ten dzień jest przede wszystkim dedykowany partnerowi tytularnemu sekcji PRO INDUSTRY – firmie Digital Domain, założonemu m.in. przez Jamesa Camerona studiu postprodukcyjnemu. Digital Domain, które działa na rynku globalnym, poszukuje w Polsce wykonawców i partnerów. Stąd udział w panelach przedstawicieli polskich studiów postprodukcyjnych, jak Platige Image, Nolabel, Juice.

Akredytacje jeszcze są, więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.offcamera.pl/pro-industry/

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  28.04.2023
Zobacz również
KAMERALNE LATO czeka na zgłoszenia
Gdański Fundusz Filmowy 2023 – rusza nabór wniosków!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll