PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Jubileuszowa, 20. edycja Millennium Docs Against Gravity wystartuje w warszawskiej Kinotece 12 maja. Festiwal potrwa do 21 maja, a od 23 maja do 4 czerwca odbędzie się część online na stronie mdag.pl.
W tym roku do Konkursu Głównego festiwalu zakwalifikowano 12 filmów, w tym aż trzy produkcje lub koprodukcje polskie. Będą walczyły o Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium, ale także nagrody lokalne w pozostałych miastach festiwalowych: Grand Prix Dolnego Śląska we Wrocławiu, Bydgoszcz ART/DOC Award, Nagrodę Publiczności Województwa Śląskiego w Katowicach, Grand Prix Miasta Gdyni oraz Nagrodę Wolności ufundowaną przez Miasto Poznań.

W Konkursie Polskim bierze udział 11 produkcji, które mają szansę na trzy nagrody – Nagrodę dla Najlepszego Polskiego Filmu, Nagrodę za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim od studia postprodukcyjnego Smakjam oraz Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Wśród nich jest "Vika!” Agnieszki Zwiefki o najstarszej polskiej DJ-ce. Jest też nowy film Jakuba Piątka pt. „Pianoforte” o osobach uczestniczących w Konkursie Chopinowskim. Z kolei Kuba Mikurda zaprezentuje publiczności swoje spojrzenie na „Solaris” Stanisława Lema w filmie „Solaris Mon Amour”.

Po raz kolejny w czasie festiwalu odbędzie się także Konkurs Filmów Krótkometrażowych. 16 shortów z całego świata będzie walczyło o tytuł najlepszego oraz nagrodę, której patronem jest TikTok.

Ciekawie zapowiada się również MDAG Industry (więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj), którego celem jest zacieśnienie współpracy między polskimi twórcami dokumentalnymi z zagranicznymi przedstawicielami festiwali, dystrybutorami, producentami i agentami sprzedaży.

20. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 12 - 21 maja w ośmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie oraz od 23 maja do 4 czerwca online na www.mdag.pl
LK
MDAG
Ostatnia aktualizacja:  12.04.2023
Zobacz również
Przegląd Andrzeja Fidyka. Obowiązkiem dokumentalisty jest robić bardzo dobre filmy
"Skołowani": komedia z Agnieszką Grochowską i Michałem Czarneckim od piątku w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll