PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Serdecznie zapraszamy na konferencję ‘The Power of Originality: Insights into European IP Creation and Distribution’, organizowaną przez Creative Europe Desk Polska we współpracy z Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych.
W obliczu zmieniającego się rynku filmowego, zrozumienie koncepcji oryginalnych europejskich IPs jest niezwykle istotne. Podczas konferencji eksperci z branży audiowizualnej porozmawiają na temat zachowania własności intelektualnej przez europejskich twórców, roli platform OTT oraz telewizji w zachowaniu równowagi na rynku. W ramach wydarzenia odbędą się prezentacje, prelekcje oraz panele dyskusyjne na temat produkcji i dystrybucji. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ‘success stories’ prezentowanych przez producentów i reżyserów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach dotyczących tworzenia oryginalnych utworów – zarówno filmów, jak i seriali.


Wydarzenie otworzy prezentacja europejskiego rynku filmowego oraz zmian, które w nim zachodzą w ostatnim czasie. Podczas konferencji będzie miała miejsce prezentacja dotycząca ‘Chain of Titles’, która obejmie zagadnienia dotyczące praw autorskich, z uwzględnieniem praw różnych twórców filmu.
Ponadto producenci kreatywni oraz twórcy opowiedzą o swoich doświadczeniach dotyczących współpracy z platformami OTT, nadawcami, jak również rozwijania własnych autorskich projektów. Przyjrzymy się również najlepszym praktykom i największym wyzwaniom w obu modelach. Na koniec skupimy się na zmieniających się modelach produkcji i dystrybucji europejskich filmów i seriali. Przyjrzymy się wpływowi upadku tradycyjnych okien dystrybucji i temu, jak rynek dostosowuje się do tych zmian.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 21 kwietnia 2023 r. w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50 w Warszawie) oraz online.

Więcej: https://kreatywna-europa.eu/save-the-date-konferencja-the-power-of-originality-insights-into-european-ip-creation-and-distribution-21-kwietnia-warszawa-online/
WRÓB
Kreatywna Europa
Ostatnia aktualizacja:  6.04.2023
Zobacz również
Jak zrobić film dokumentalny? Kurs online z Pawłem Łozińskim
Przedpremierowy pokaz filmu "Moje Stare" Nataszy Parzymies
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll