PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Deskorolki, palenie blantów, hip hop, kręcenie bączków autem, pierwsze zauroczenia i czas przeciekający przez palce jako antidotum na czającą się za progiem dorosłość – to realia „Bratów” Marcina Filipowicza. Ich przedsmak możecie poczuć w promującym film zwiastunie i dostrzec na towarzyszącym mu plakacie. Produkcja Studia Munka SFP trafi do kin 21 kwietnia.
Główny bohater „Bratów” Filip (Hubert Miłkowski) ma siedemnaście lat. Nade wszystko kocha jeździć na desce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka (Sebastian Dela). Chłopaki muszą poradzić sobie z niedawną stratą matki i z ojcem (Cezary Łukasiewicz), który pogrążony w żałobie i depresji izoluje się od świata, uciekając w narkotyki. Przedwcześnie zmuszeni do odpowiedzialności za samych siebie, „braty” łapią ostatnie momenty beztroski. W towarzystwie dziewczyny Bartka - Klaudii (Marta Stalmierska) - włóczą się po przedmieściach, jeżdżą na deskorolce, kręcą blanty i imprezują, uprawiając seks w pierwszych samochodach, paląc ich gumy. Nie zdają sobie sprawy, że niebawem czeka ich trudny egzamin z braterstwa.


Opowiedziana artystycznymi czarno-białymi kadrami przez operatora Mateusza Skalskiego i reżysera Marcina Filipowicza historia zapowiada się intrygująco, o czym świadczy premierowy zwiastun stworzony przez nominowaną do ubiegłorocznych Polskich Nagród Filmowych ORŁY montażystkę Laurę Pawelę („Ucieczka na Srebrny Glob”).

Wykorzystana w trailerze muzyka tegorocznego laureata Paszportu Polityki – Przemysława Jankowskiego znanego w hiphopowym świecie pod pseudonimem 1988 to część ścieżki dźwiękowej filmu, na której znalazły się także doskonale znane numery Synów, Pezeta, Piernikowskiego oraz formacji Waglewski Fisz Emade. Nad muzycznym kształtem całości czuwał inny wiodący polski producent hiphopowy – Noon.
 
Filmowi towarzyszy również plakat zaprojektowany przez Bartka Malinowskiego z INOMHUS STUDIO - autora okładek i opraw płyt muzycznych artystów z całego świata, a także identyfikacji wizualnych, opraw graficznych koncertów oraz różnego rodzaju plakatów.

Plakat „Bratów” prezentuje trójkę głównych bohaterów filmu, w których wcielają się wiodący aktorzy młodego pokolenia: Hubert Miłkowski („Hiacynt”, serial „Kruk”), Sebastian Dela („Zadra”, serial „#BringBackAlice”) i odkrycie ostatniego Festiwalu w Gdyni - nagrodzona za debiut Marta Stalmierska („Apokawixa”, „Johnny”, „Wyrwa”).


Premiera „Bratów” miała miejsce w czerwcu 2022 roku na 41. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, gdzie zdobył on Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych za Najlepszy Debiut. Obraz spotkał się również z bardzo dobrym przyjęciem publiczności ubiegłorocznych festiwali Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Octopus Film Festival w Gdańsku. W październiku "Braty" nagrodzone zostały Grand Prix Konkursu Filmów Pełnometrażowych 20. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”.
 
"Braty" to już kolejny debiut zrealizowany w ramach programu Sześćdziesiąt Minut Studia Munka współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję odpowiadali Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska i Jacek Bromski. Koproducentami "Bratów" są CANAL+ Polska, Mazowiecki Instytut Kultury oraz ATV Group Agencja Aktorska Sceneria.
 
"Braty" pojawią się na ekranach kin 21 kwietnia. Za dystrybucję filmu odpowiada Studio Munka SFP.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.04.2023
Zobacz również
Spotkanie Wielkanocne SFP 2023
W maju urodziny „Muzyki w filmie”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll