PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Sen wujka Vakho” w reżyserii Joanny Rój znalazł się w gronie filmów, które powalczą o nagrody Riga International Short Film Festival 2ANNAS na Łotwie. Produkcja Studia Munka SFP to jedyny dokument z Polski zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Krótkich Metraży.
„Sen wujka Vakho”  Joanny Rój to intymny portret starszego mężczyzny żyjącego w opuszczonej wiosce położonej w wysokich górach Kazbegi. Jego jedynymi towarzyszami są kozy, których wypasanie stało się codziennym rytuałem. Bohatera prześladuje wspomnienie proroczego snu zapowiadającego tragiczne wydarzenia, za które ukarał się odosobnieniem. W relacji z autorką filmu Vakho dzieli się swoimi przemyśleniami, które pojawiły się na przestrzeni prawie pięćdziesięciu lat izolacji od świata.

"Sen wujka Vakho", fot. Studio Munka SFP

Riga International Short Film Festival 2ANNAS to odbywająca się już po raz 27 impreza skupiająca się na produkcjach krótko i średniometrażowych. Jej trzon stanowią Międzynarodowy Konkurs Krótkich Metraży, Bałtycki Konkurs Filmów Krótkometrażowych, Międzynarodowy Konkurs Filmów Średniometrażowych oraz Międzynarodowy Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych. W tym roku krótkometrażowe filmy w konkursie międzynarodowym oceni trzyosobowe Jury, w którym zasiądą: łotewska reżyserka Adriāna Roze, fiński twórca animacji Joni Männistö oraz programerka Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażówych w Kijowie Olga Gusiatyńska. 27. edycja 2ANNAS startuje 7 kwietnia  2023. Laureatów festiwalu poznamy 13 kwietnia.

"Sen wujka Vakho", fot. Studio Munka SFP

Urodzona w Krakowie reżyserka i autorka zdjęć „Snu wujka Vakho” Joanna Rój ma na swoim koncie szereg etiud fabularnych i dokumentalnych. Od kilku lat łączy mieszkanie w Polsce i w Gruzji. Tbilisi stało się jej drugim domem i inspiracją do pracy nad kolejnymi projektami artystycznymi.

„Sen wujka Vakho” to kolejna produkcja Studia Munka SFP zrealizowana w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym filmu jest Centrum Kształcenia Suplement Stanisław Rój.

"Sen wujka Vakho", fot. Studio Munka SFP

Film miał swoją światową premierę w październiku 2022 w międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Prezentowany był również na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Dokumentu i Animacji DOK Leipzig oraz 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowego „ZOOM-ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze.WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  31.03.2023
Zobacz również
Studio ORKA prezentuje kinową salę referencji
63. KFF: Wielka premiera filmu "Matczyzna"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll