PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowana w Studio Munka SFP „Piękna Łąka Kwietna” Emi Buchwald zaprezentowana zostanie w Konkursie krótkich metraży Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Pavasaris w Wilnie. Laureatów imprezy poznamy 26 marca.
Organizowany od 28 lat MFF Kino Pavasaris to największa impreza filmowa na Litwie. Hasłem tegorocznej edycji jest „Kiedy kino woła – idziesz” mające zachęcać do powrotu przed kinowe ekrany widzów po kilku latach pandemii i lockdownów. W tegorocznym Konkursie krótkometrażowym weźmie udział 30 fabularnych, dokumentalnych, animowanych i eksperymentalnych filmów z całej Europy. Ich twórcami są reżyserzy przed pełnometrażowym debiutem odważnie poszukujący własnego głosu i poruszający na ekranie zarówno tematy osobiste, jak i opowiadający uniwersalne historie dotyczące tożsamości, uczuć i funkcjonowania we współczesnym świecie. Festiwalowe pokazy odbędą się w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie, Szawlach i Poniewieżu.

„Piękna Łąka Kwietna” to opowieść o Emilu - nadwrażliwym architekcie krajobrazu, który kocha naturę, ale nie potrafi dogadać się z ludźmi. Przez swoją neurotyczną osobowość pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, starając się przy tym wszystkim pozostać dobrym ojcem. W postać Emila wciela się znakomity aktor Andrzej Kłak, a na ekranie w roli córki partneruje mu Marianna Kaniewska.

Twórczyni „Pięknej Łąki Kwietnej” Emi Buchwald jest absolwentką reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi oraz kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Jej szkolne krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne zdobyły ponad 30 nagród na festiwalach w Polsce i na świecie.

„Piękna Łąka Kwietna” miała swoją światową premierę w międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Filmu Aktorskiego.

Konkursowe filmy krótkometrażowe oceni w Wilnie międzynarodowe jury, w którym zasiądą szefowa Berlinale Shorts Anna Henckel-Donnersmarck, scenarzystka i reżyserka Birutė Kapustinskaitė oraz autor zdjęć Jacek Podgórski. Najlepszy Film w konkursie krótkich metraży otrzyma nagrodę w wysokości 3000 euro. Laureatów Festiwalu Kino Pavasaris poznamy 26 marca.

„Piękna Łąka Kwietna” zrealizowana została w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami programu są TVN i CANAL+ Polska. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiedzialni byli Maciej Kowalczyk i Jan Fido (Loco Film Production). Koproducentami „Pięknej Łąki Kwietnej” są Samira Studio oraz Studio Produkcyjne Orka.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.03.2023
Zobacz również
63. KFF: Polskie filmy w międzynarodowym konkursie muzycznym DocFilmMusic
Trwa nabór do programu EMERGING PRODUCERS 2024 w Jihlavie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll