PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Karolina Adamczyk po 5 latach pożegnała się z rolą dyrektorki Kameralnego Lata. Jej miejsce zajmie Bartosz Bednarczyk, podczas gdy Łukasz Adamski nadal będzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego.
– Wszystko się kiedyś kończy. Moja przygoda z festiwalem Kameralne Lato w roli dyrektora organizacyjnego także. Cenne doświadczenie za mną, przede mną nowe wyzwania – napisała Karolina Adamczyk na Facebooku, żegnając się z ekipą i uczestnikami festiwalu.

Teraz jej miejsce zajmie Bartosz Bednarczyk. Łukasz Adamski nadal będzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego.

– Wierzę, że Łukasz Adamski i Bartosz Bednarczyk stworzą nietuzinkowy duet, który już podczas najbliższego lata zaskoczy Was kreatywnością i ciekawym programem. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu wydarzenia – skomentowała w swoim poście była dyrektorka festiwalu.

Bartosz Bednarczyk i Karolina Adamczyk fot. Przemysław Skrzydło

Człowiek, który przejmie stery z rąk Karolina Adamczyk, to postać dobrze znana mieszkańcom Radomia. Ten urodzony w 1984 roku absolwent dziennikarstwa, komunikacji społecznej i prawa, jest Radomianinem, który zaraz po studiach wrócił do swojego rodzinnego miasta. Jak twierdzi – wrócił, bo jest to jego miejsce na Ziemi.

Bartosz Bednarczyk od ponad dekady zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych oraz widowisk o tematyce historycznej. Jest współtwórcą i właścicielem Wytwórni Filmów i Widowisk Historycznych VIS. Na swoim koncie ma kilkanaście filmów dokumentalnych i ponad 200 widowisk historycznych w całej Polsce.

Nowy dyrektor Kameralnego Lata udziela się też jako harcerz. Przez 10 lat pełnił funkcję komendanta hufca ZHP Radom-Miasto, a obecnie jest Zastępcą Naczelniczki ZHP ds. relacji zewnętrznych. Jest także szefem sztabu i organizatorem radomskich finałów WOŚP, podczas których zebrano już grubo ponad 3 miliony złotych. Działaniem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajmuje się już od 14 lat. Od lat wspiera także działania Stowarzyszenia FILMFORUM w ramach Kameralnego Lata. Swoją nową rolę przy współtworzeniu festiwalu skomentował następującymi słowami:

– Cieszę się, że mogę podjąć nowe wyzwanie w tworzeniu Kameralnego Lata. Szczególnie podoba mi się jego wymiar społeczny i edukacyjny. Wierzę, że dla młodych adeptów kinematografii może być to ważny krok w świat filmu, a jak to ujął Gustaw Holoubek we „Wspólnym pokoju” Wojciecha Jerzego Hassa – „drogi do wielkiego świata prowadzą przez Radom”.

Prywatnie Bartek jest fanem podróży i poznawania ludzi. Jeśli chodzi o kino, lubi skrajności – z jednej strony filmy historyczne, a z drugiej science fiction.

16. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w dniach 2-8 lipca 2023 roku.
LK
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  15.02.2023
Zobacz również
73. Berlinale. Jakie polskie filmy i koprodukcje znalazły się w programie?
Holland, Łazarkiewicz, Adamik - filmowy klan w Cieszynie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll