PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  14.02.2023
Plakat autorstwa Katarzyny Boguckiej będzie oprawą tegorocznej 42. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. To piękna oprawa dla naszego wydarzenia. Wspaniały pierwszy zwiastun festiwalu: nawiązujący estetyką do Egona Schiele, ale bardzo emocjonalny, zmysłowy i romantyczny plakat – mówi Janusz Kijowski, dyrektor artystyczny imprezy.
- Projekt traktuje nazwę festiwalu z przymrużeniem oka – wyjaśnia Katarzyna Bogucka. - Przedstawiam w nim młode osoby w kinie, zajęte bardziej sobą niż tym, co na ekranie. Tak postrzegam młodość: jako żywiołową, odważną, emocjonalną i przekraczającą granice. Osoby z plakatu skupione są na życiu i na doświadczaniu. Film rzuca na nie światło, które dodaje im koloru i sprawia, że ich kształty nabierają ostrości. Gdy zgaśnie, zgubią formę, a kolory zleją się w jeden.

Katarzyna "Nioska" Bogucka urodziła się w 1985 roku. Obroniła dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jest laureatką wielu nagród oraz wyróżnień, m.in. wyróżnienia Bologna Ragazzi Award w kategorii Book&Seeds za „Wytwórnik kulinarny”. Bogucka to ilustratorka działająca na wielu frontach. Jej prace można zobaczyć zarówno na łamach prasy, w książkach dla dzieci (także autorskich), w animacji, street arcie jak i w szeroko pojętym designie. Różnorodność wyzwań sprawia, że kolejne prace zaskakują oryginalnością, a jednocześnie są spójne z bardzo charakterystycznym stylem autorki. Jej znaki rozpoznawcze to geometryczne, nowoczesne sylwetki i kształty oraz niebanalna kolorystyka.

Tegoroczny plakat promuje dwie ważne z punktu widzenia organizatorów Festiwalu Młodzi i Film tradycje: po pierwsze zachęca do wyjścia z domu i pójścia do kina, co w dobie oglądania online wcale nie jest takie oczywiste.  - Po drugie, plakatem Katarzyny Boguckiej odwołuje się do pięknej praktyki bycia razem, bycia blisko. Całujmy się częściej, nie tylko w Walentynki (i nie tylko w kinie). Tego Państwu i sobie życzymy! - zachęcają organizatorzy.

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film odbędzie się w tym roku w dn. 12-17 czerwca. Nabór do trzech sekcji konkursowych trwa od 9 stycznia.

LK
Młodzi i Film
Ostatnia aktualizacja:  14.02.2023
Zobacz również
Złote Taśmy SFP trafiły do laureatów. Wśród nagrodzonych "IO" i "Film balkonowy"
Nowe Horyzonty 2023: nabór filmów krótkometrażowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll