PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Siedem polskich filmów wejdzie na ekrany w pierwszym miesiącu 2023 r. Wśród nich chluba Studia Munka SFP - obsypany nagrodami "Chleb i sól" Damiana Kocura.
6 STYCZNIA
"Na twoim miejscu" reż. Antonio Galdámez, dystr: Next Film

Komedia obyczajowa o zamianie płci. Młode małżeństwo budzi się w nie swoich ciałach. Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia. W głównych rolach Paulina Gałązka i Miron Jagniewski. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Antonio Galdámeza, absolwenta PWSFTviT w Łodzi.
13 STYCZNIA
"Ślub doskonały" reż. Nick Moran, dystr. Kino Świat

Komedia pomyłek o ślubie, który nie zapowiadał się najlepiej od samego początku. Panna młoda (Aleksandra Adamska) jest w ciąży, a jej zaborcza mamusia (Ewa Kasprzyk) nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody (Adam Woronowicz) w zasadzie nie zna swojej przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony wymownym szantażem przez przyszłą teściową.  Gdy nastaje dzień ślubu, rusza lawina zdarzeń.

W obsadzie zobaczymy: Adama Woronowicza, Aleksandrę Adamską, Ewę Kasprzyk, Krzysztofa Stelmaszyka, Piotra Głowackiego, Magdalenę Lamparską, Aleksandrę Popławską, Pawła Deląga, Sandrę Staniszewską, Krzysztofa Czeczota i Andrzeja Grabowskiego.
20 STYCZNIA
"Fenomen" reż. Małgorzata Kowalczyk, dystr. Next Film

Film z okazji 30. rocznicy powstania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak opowiada jak zrodził się pomysł powołania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jak wyglądały początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której na moment ustąpił ze stanowiska.
"Niebezpieczni dżentelmeni" reż. Maciej Kawalski, dystr. Kino Świat

Debiut Macieja Kawalskiego jest zapowiadany jako połączenie komedii i kryminału z udziałem czterech znakomitości zakopiańskiej bohemy. Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski) budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie...
27 STYCZNIA
"Chleb i sól" reż. Damian Kocur, dystr. Kino Świat
Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier rodzimego kina artystycznego. Wyprodukowany przez Studio Munka SFP pełnometrażowy debiut Damiana Kocura miał premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie uhonorowano go Nagrodą Specjalną w prestiżowym Konkursie Orizzonti. Film nagradzano również na festiwalach m.in. w Antalyi, Cottbus i Gijon. Docenili go także dziennikarze podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
"Pokusa" reż. Maria Sadowska, dystr. Monolith
Dramat erotyczny na podstawie powieści Edyty Folwarskiej. W obsadzie m.in. Helena Englert, Piotr Stramowski, Andrea Preti, Joanna Liszowska.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  3.01.2023
Zobacz również
Kim jest uczestnik / uczestniczka FPFF w Gdyni? Poznaj wyniki badań
"Wskrzeszenie" - nagroda w Indiach, pokazy na Sri Lance
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll