PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Przygotowywany w Studio Munka SFP projekt „Tyle co nic” Grzegorza Dębowskiego otrzymał dofinansowanie w ramach 7. edycji Konkursu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Zdjęcia do filmu planowane są na 2023 rok.
„Tyle co nic” to osadzony w surowych realiach polskiej wsi kryminał z silnie zaakcentowanym wątkiem społecznym. - To krzyk rozpaczy nad upadkiem polskiej wsi – napisał w recenzji ekspert Konkursu, wybitny dokumentalista Paweł Łoziński. Konkursowe wnioski oceniali razem z nim reżyserka Małgorzata Szumowska oraz producent Andrzej Serdiukow, a o przyznaniu dofinansowania zdecydowała ostatecznie komisja pod przewodnictwem szefa WMFF Bogumiła Osińskiego. Produkcja Studia Munka SFP otrzymała wsparcie w kwocie 270 tys. złotych.

„Tyle to nic” zrealizowane zostanie w Studio Munka SFP w ramach skierowanego do debiutantów programu Sześćdziesiąt Minut. Wsparcie Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego będzie cennym uzupełnieniem budżetu filmu, który w ramach programu wynosi 1,25 mln zł brutto. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja CANAL+ Polska. Finansowanie programu zapewniają Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Autor scenariusza i reżyser „Tyle co nic” Grzegorz Dębowski jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi. W swoim dotychczasowym dorobku, obok kilku docenionych na festiwalach filmowych etiud szkolnych, ma m.in. zrealizowany w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut krótkometrażowy obraz „NRD” oraz dwa sezony dokumentalnego serialu „Przystanek Bieszczady” dla Discovery Polska. Doświadczenie filmowe zdobywał również jako asystent reżysera na planach m.in. „Jestem Bogiem” Leszka Dawida, nagrodzonego Oscarem filmu „Ida” Pawła Pawlikowskiego oraz angielsko-polskiej koprodukcji „Music, War and Love” w reżyserii Marthy Coolidge.

Program Sześćdziesiąt Minut realizowany jest w Studio Munka SFP od 2017 roku. Pierwsze premiery filmów z programu miały miejsce w 2019 roku. Oba debiuty - „Eastern” Piotra Adamskiego i „Supernova” Bartosza Kruhlika – zostały znakomicie przyjęte zarówno przez publiczność, jak i krytykę. W 2020 roku zrealizowano zdjęcia do wybranych w drugiej edycji: „Bratów” Marcina Filipowicza i „Wiarołoma” Piotra Złotorowicza. Tytuły te prezentowane są obecnie na festiwalach, zdobywając nagrody w Polsce i na świecie. „Braty” mają na koncie m.in. Grand Prix Konkursu Filmów Pełnometrażowych 20. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy”, zaś „Wiarołom” otrzymał Nagrodę dla najlepszego filmu na Byron Bay International Film Festival w Australii.

W 2021 roku odbyły się zdjęcia do trzech kolejnych „sześćdziesiątek” – „Chleba i soli” Damiana Kocura, „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny” Agnieszki Elbanowskiej oraz „Zaprawdę Hitler umarł” Moniki Strzępki.

„Chleb i sól” miał światową premierę we wrześniu br. na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie uhonorowano go Nagrodą Specjalną w prestiżowym Konkursie Orizzonti i od tego czasu kontynuuje pełną sukcesów podróż przez kolejne międzynarodowe imprezy. W październiku Kocur nagrodzony został statuetką dla Najlepszego reżysera w Międzynarodowym konkursie 59. Festiwalu Filmowego „Złota Pomarańcza” w tureckiej Antalyi. A w listopadzie sięgnął po dwa laury 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus - Nagrodę Specjalną za najlepszą reżyserię i Nagrodę Dialog przyznawaną filmom budującym pomosty między kulturami, a także po Nagrodę Jury Młodzieżowego na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w hiszpańskim Gijon i Brązową Piramidę dla najlepszego debiutu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 27 stycznia 2023.

Filmy Agnieszki Elbanowskiej i Moniki Strzępki są na etapie prac postprodukcyjnych, a ich festiwalowe premiery planowane są na nadchodzący rok. W 2023 roku odbędą się również zdjęcia do wyłonionego wraz z „Tyle co nic” filmu „Czekając na barbarzyńców” Michała Ciechomskiego.

W listopadzie br. ogłoszony został nabór do 5. edycji programu Sześćdziesiąt Minut. Projekty można składać do 31 stycznia 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.studiomunka.pl w zakładce Zgłoś Projekt.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.11.2022
Zobacz również
Ruszył festiwal Ale Kino! online
Pokaz „Ziemi” w kinie Kultura i wykłady filmowe na Doc Hot Selection
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll