PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W ostatnią niedzielę zakończył się 13. American Film Festival. W seansach i wydarzeniach tegorocznej odsłony festiwalu uczestniczyło ponad 34 000 osób, w tym aż 28 439 w wydarzeniach stacjonarnych. W przypadku części stacjonarnej to wzrost o 20% względem ubiegłego roku.
Tegoroczna edycja wydarzenia dowiodła, że niezależne kino z USA jest wciąż na fali, a festiwalowa frekwencja odbudowuje się po dwóch trudnych, pandemicznych latach.

- Zarówno atmosfera w kinie Nowe Horyzonty na American Film Festival – wrażenie prawdziwego święta kina, jak i liczby wskazują na powrót widzek i widzów do sal kinowych na nasze wydarzenie, a miejmy nadzieję, że i na stałe – mówi Ula Śniegowska, dyrektorka American Film Festival.

W związku z prowadzoną właśnie modernizacją Kina Nowe Horyzonty, dwie sale były wyłączone z użytku podczas festiwalu. Warto dodać, że wzrosła także średnia liczba widzów w przeliczeniu na jeden seans: 157 osób w porównaniu do 106 w ubiegłym roku oraz 150 w przedpandemicznym 2019 roku.

Przez 13 dni, od 8 do 20 listopada, kilkadziesiąt tytułów z programu 13. AFF-u można było oglądać w ramach online’owej części wydarzenia. Liczba pojedynczych odtworzeń filmów wyniosła 5 650. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony AFF-u plasuje się na poziomie 9 605, co w sumie z frekwencją z wydarzeń stacjonarnych daje łączny wynik 38 044.

Na 13. AFF odbyło się także wydarzenie branżowe US in Progress, w ramach którego czołowe polskie firmy postprodukcyjne pomagają ukończyć niezależne filmy amerykańskie. Przyznano kilka nagród o łącznej wartości ponad 110 000 dolarów.
LK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  25.11.2022
Zobacz również
Animacje Studia Munka SFP na MFF Etiuda&Anima w Krakowie
Ponad 34 tysiące osób uczestniczących w 13. American Film Festival
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll