PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Marcin Borchardt i Kuba Mikurda dołączyli do Rady Programowej Krakowskiej Fundacji Filmowej. To jeden z ważniejszych organów Fundacji, wspierający merytorycznie, organizacyjnie i opiniotwórczo wszystkie jej działania, w tym Krakowski Festiwal Filmowy.
- Cieszymy się, że pozyskaliśmy kolejnych profesjonalistów, którzy doskonale orientują się w krajowej i światowej twórczości filmowej. To teoretycy, ale także praktycy świadomi tradycji i trzymający rękę na pulsie współczesnych środków wyrazu. Otwarci zarówno na zmieniającą się rzeczywistość, jak i na nowe języki filmowe - tłumaczy Krzysztof Gierat, członek Rady i dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Marcin Borchardt jest reżyserem, scenarzystą, filmoznawcą, doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie sztuki, autorem książek, m.in. o nowojorskiej awangardzie filmowej. Wykładowcą Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Gdańskiego. Członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jako dokumentalista ma na koncie takie tytuły, jak nagradzany w kraju i za granicą „Beksińscy. Album Wideofoniczny” (2017), czy „Tony Halik” (2020).

Kuba Mikurda jest reżyserem, dziennikarzem, filmoznawcą, psychologiem, tłumaczem, doktorem filozofii. Był redaktorem „Linii Filmowej” w Wydawnictwie Korporacja Ha!art i wiceszefem Redakcji Filmowej Canal+ . Jest autorem i redaktorem licznych książek o tematyce filmowej, wykładowcą PWSFTViT w Łodzi. Jako filmowiec ukończył Szkołę Wajdy, zrealizował „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka” (2018) i głośną „Ucieczkę na Srebrny Glob” (2021), a obecnie pracuje nad filmem „Solaris Mon Amour”.
 
Rada Programowa Fundacji liczy obecnie 15 członków - przedstawicieli świata filmu, reprezentujących środowiska akademickie, krytyczne, jak również producenckie i twórcze. Przewodniczącym Rady jest profesor Tadeusz Lubelski - jeden z najwybitniejszych polskich teoretyków i historyków filmu, specjalizujący się w historii kinematografii polskiej. Członek Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Radę Programową Krakowskiej Fundacji Filmowej tworzą: Tadeusz Lubelski – przewodniczący, Jerzy Armata, Marcin Borchardt, Jacek Bromski, Marek A. Drążewski, Krzysztof Gierat, Miłosz Horodyski, Jadwiga Hučková, Jerzy Kapuściński, Jerzy Kucia, Marcel Łoziński, Maria Malatyńska, Wojciech Marczewski, Kuba Mikurda, Anita Piotrowska.

Krakowska Fundacja Filmowa została powołana w 2003 roku. Głównymi obszarami jej działalności poza organizacją Krakowskiego Festiwalu Filmowego są m.in.: promocja polskich filmów w kraju i za granicą, wspieranie twórczości audiowizualnej o wysokich walorach artystycznych, stymulowanie rozwoju zawodowego i artystycznego polskich filmowców, organizowanie specjalnych projekcji i pokazów, warsztatów, konwersatoriów, dyskusji oraz innych wydarzeń, które stwarzają okazję do spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat współczesnej kultury filmowej.
LK
Krakowska Fundacja Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  22.11.2022
Zobacz również
Zobacz teaser nowego filmu Jana Holoubka
Mistrzowie Kina Hiszpańskiego - przegląd filmów w Iluzjonie i Ninatece
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll