PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Chleb i sól” Damiana Kocura uhonorowany został Nagrodą Jury Młodzieżowego na zakończonym właśnie 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w hiszpańskim Gijon. To już piąta zagraniczna statuetka dla produkcji Studia Munka SFP.
Film Damiana Kocura rywalizował o hiszpańskie nagrody z 11 innymi tytułami prezentowanymi w sekcji Retueyos poświęconej filmom charakteryzującym się świeżym spojrzeniem, poszukiwaniem formy i twórczej wolności. Ostatecznie z Gijon "Chleb i sól" wraca z Nagrodą Jury Młodzieżowego.

W listopadowym numerze miesięcznika "Kino"  debiut Kocura znalazł się na czele rankingu krytyków oceniających konkurs ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ze średnią 5,22!


Hiszpańska nagroda to już piąte zagraniczne wyróżnienie dla tej produkcji Studia Munka SFP. "Chleb i sól" miał swoją światową premierę na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie uhonorowano go Nagrodą Specjalną w prestiżowym Konkursie Orizzonti. W ręce Damiana Kocura trafiła również Nagroda dla Najlepszego reżysera w Międzynarodowym konkursie 59. Festiwalu Filmowego „Złota Pomarańcza” w tureckiej Antalyi oraz dwa laury 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cottbus - Nagroda Specjalna za najlepszą reżyserię i Nagroda Dialog przyznawana filmom budującym pomosty między kulturami.

Polska premiera filmu Damiana Kocura miała miejsce w Konkursie Głównym 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wyróżniono go Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Jury Młodych oraz Don Kichotem – statuetką Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. "Chleb i sól" uhonorowany został także Nagrodą Publiczności na 16. All About Freedom Festival w Gdańsku.


"Chleb i sól", fot. Tomasz Woźniczka

  "Chleb i sól” powstał w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut realizowanego we współpracy z CANAL+ Polska przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentami filmu są Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński i Ewa Jastrzębska. Koproducenci to Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie.  Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu jest firma IKH Pictures Promotion.

"Chleb i sól" pojawi się na ekranach kin 27 stycznia 2023. Za dystrybucję odpowiada firma Kino Świat.

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2022
Zobacz również
„Harda” nagrodzona w Zakopanem
Janusz Gajos o "Żółtym szaliku"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll