PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas jubileuszowej, trzydziestej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE reżyser Jerzy Skolimowski odbierze z rąk Marszałka Piotra Całbeckiego Nagrodę Filmową Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za osiągnięcia życia.
Jerzy Skolimowski to postać nietuzinkowa, swą filmową karierę rozpoczynał jako scenarzysta filmów "Niewinni czarodzieje" i "Nóż w wodzie". Realizował się także jako aktor, reżyser, poeta i malarz. Jego filmy nagradzane były na najważniejszych imprezach filmowych na całym świecie m.in. w Cannes, Wenecji i Berlinie. Przez lata rozwijał się artystycznie poza granicami naszego kraju zyskując renomę twórcy niezwykle oryginalnego i wszechstronnego.

We wtorek 15 listopada pojawi się w Toruniu jako gość specjalny Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, by odebrać nagrodę i zaprezentować swój najnowszy film. Jego"IO" stał się sensacją festiwalu w Cannes gdzie zdobył Nagrodę Jury na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Pod koniec sierpnia Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił, że "IO" będzie polskim kandydatem do Oscara. W trakcie EnergaCAMERIMAGE 2022 film zostanie zaprezentowany podczas pokazu specjalnego, na który zaproszeni zostaną wszyscy członkowie amerykańskiej Akademii Filmowej biorący udział w Festiwalu.

Wydarzenie poprzedzi niezwykła uroczystość. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki w uznaniu zasług i bogatego dorobku legendarnego reżysera wręczy mu Nagrodę Filmową Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego za osiągnięcia życia.

Jerzy Skolimowski otrzyma także nagrodę finansową, którą w całości postanowił przeznaczyć na promocję filmu "IO", by zwiększyć jego szanse na zdobycie nominacji do Oscara. Po projekcji filmu odbędzie się konferencja prasowa z twórcami filmu.
LK
EnergaCAMERIMAGE
Ostatnia aktualizacja:  14.11.2022
Zobacz również
Nie żyje Krzysztof Talczewski
Dwie nagrody w Cottbus dla „Chleba i soli”. Znamy datę premiery filmu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll