PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W dn. 10-13 listopada w Gdańsku odbędzie się 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych – ANIMAFEST. Na widzów czekać będą projekcje prawie 100 filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych z całego świata, w tym ekranizacje bajek dla najmłodszych oraz pokazy dla widzów dorosłych.
- W repertuarze naszego Festiwalu jak zawsze dominują animacje artystyczne i pozycje ambitne. Chcemy naszą imprezą przypominać, że filmy animowane są nie tylko dla dzieci, a z kolei animacje dla dzieci to nie tylko superprodukcje Disneya, Pixara czy innych hollywoodzkich wytwórni. Wybieramy filmy o innych walorach artystycznych, zrealizowane przede wszystkim w klasycznej, rysowanej technice animacji, która wobec wszechobecnej techniki komputerowej 3D odchodzi powoli w zapomnienie – mówi Anna Kądziela-Grubman, Dyrektor Programowa Festiwalu.

Najmłodsi widzowie zobaczą m.in. najnowszą ekranizację opowiadań o Muminkach, czyli fińsko-polską koprodukcję „Pamiętnik Tatusia Muminka” czy przedpremierowo „Przytul Mnie. Poszukiwacze Miodu” na podstawie książki: „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak.

Dla dorosłych organizatorzy przygotowali m.in. projekcje filmów: „Jak zostać Superłotrem”, w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego - twórcy komiksów i lidera zespołu Cool Kids od Death, „Kręgosłup nocy”, animowane kino gatunków, odwołujące się stylistyką do kina lat 80., a także brazylijski dystopijny „Forbidden World” wprost z tegorocznego festiwalu Annecy.

W tym roku jurorami festiwalu będzie publiczność, która wybierze zarówno najlepszy film pełnometrażowy jak i krótkometrażowe animacje w sekcjach: fabuła, teledysk, eksperyment/impresja oraz film dla dzieci. Nowością tegorocznej edycji jest sekcja konkursowa „Go Green – Ekologiczne Animacje”, w którym pojawią się filmy o zanieczyszczeniu, przyrodzie, zwierzętach a także futurystyczne wizje zniszczonej przez ludzi planety.

Ponadto w paśmie Mistrzowie Polskiej Animacji organizatorzy przedstawią pochodzące z konkursów minionych edycji gdańskiego festiwalu filmy zmarłego w październiku tego roku reżysera Marcina Giżyckiego.

Bilety w cenach od 14 do 16 zł oraz karnety w cenie 90 zł dostępne są na stronie festiwalu www.animafest.pl.

LK
Animafest
Ostatnia aktualizacja:  7.11.2022
Zobacz również
Przegląd filmów Janusza „Kuby” Morgensterna w kinie Kultura
„Chleb i sól” powalczy o nagrody w Cottbus
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll