PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krakowska Fundacja Filmowa, partner Polskiej Akademii Filmowej, przygotowuje listę polskich produkcji, które będą kandydować do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ 2023 kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Informacje o filmach spełniających warunki kwalifikacji należy przesyłać do 30 listopada 2022.
Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane co roku przez Polską Akademię Filmową w kilkunastu kategoriach najlepszym filmom polskim, które spełniły warunki kwalifikacji w trakcie minionego roku. Od 2013 roku Orły przyznawane są także filmom dokumentalnym, które mogą obiegać się najpierw o nominację, a potem o nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, ale również w kategorii Najlepszy Film (filmy powyżej 70 minut, spełniające warunek siedmiodniowej dystrybucji kinowej).

Ubiegłorocznym laureatem Orła za Najlepszy Film Dokumentalny został głośny i  wielokrotnie nagradzany “Film balkonowy” Pawła Łozińskiego. W przeszłości nagrodę otrzymały inne wybitne tytuły m.in.  "Wieloryb z Lorino" (reż. Maciej Cuske), “Książę i dybuk” (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski), „21 x Nowy Jork” (reż. Piotr Stasik) czy „Komunia” (reż. Anna Zamecka).

Krakowska Fundacja Filmowa czeka na zgłoszenia filmów za pomocą interaktywnego formularza do 30 listopada 2022 roku.

Zgodnie z Regulaminem Orłów do Polskich Nagród Filmowych o kwalifikację w kategorii filmów dokumentalnych mogą ubiegać się „polskie filmy o długości minimum 40 minut, bez względu na technikę realizacji, które są kreatywnymi filmami dokumentalnymi, interpretują rzeczywistość nadając jej oryginalną, zdecydowanie artystyczną formę i przedstawiają autorski punkt widzenia”.  

Do nadchodzącej edycji kwalifikują się filmy, które w okresie od 1 lutego do 31 grudnia 2022 roku były lub będą wyświetlane przynajmniej przez tydzień na otwartych, płatnych pokazach kinowych lub których pierwsza emisja telewizyjna – w zależności co nastąpiło najpierw – miała lub będzie miała miejsce pomiędzy 1 lutego a 31 grudnia 2022 roku.
LK
PNF
Ostatnia aktualizacja:  3.11.2022
Zobacz również
,,Johnny" wciąż króluje na wielkim ekranie
Rusza nabór do 16. edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll