PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Studio Munka SFP otwiera nabór do swoich flagowych programów – Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja. Każdy z nich to szansa dla młodych filmowców na profesjonalny debiut. Projekty mogą zgłaszać twórcy, którzy nie ukończyli 40 roku życia.
Działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku Studio Munka jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów. Programy Studia Munka skierowane są do studentów oraz absolwentów szkół filmowych, chociaż regulamin nie wyklucza też udziału osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie. Co roku w ramach wszystkich programów krótkich metraży do produkcji trafia około 20 scenariuszy.

Program Trzydzieści Minut zakłada realizację filmu o tematyce współczesnej o metrażu 15-30 minut.

Program Pierwszy Dokument umożliwić ma z kolei realizację filmów o długości ok. 15 minut. W naborze na rok 2023, podobnie jak w roku ubiegłym, preferowane będą projekty dotykające bieżących problemów i zjawisk społecznych.

Program Młoda Animacja zakłada realizację krótkich form animowanych zrealizowanych dowolną techniką, o długości 5-10 minut.

Młodzi twórcy realizujący w profesjonalnych warunkach swój pierwszy film mogą liczyć na opiekę artystyczną, wsparcie produkcyjne, dystrybucję festiwalową i promocję.

Wszystkie programy Studia Munka SFP finansowane są ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami i koproducentami filmów z programu Trzydzieści Minut są TVN i CANAL+ Polska.

Wśród reżyserów, którzy zrealizowali w Studiu Munka swoje krótkie metraże, nie brakuje nazwisk nadających dziś ton rodzimej kinematografii. Są wśród nich m.in.: Piotr Domalewski, Agnieszka Smoczyńska, Maria Sadowska, Bartosz Konopka, Kuba Czekaj, Bartosz Kruhlik, Damian Kocur, a także próbujący swoich sił w zawodzie reżyserskim aktorzy Olga Bołądź, Piotr Trojan czy Karolina Porcari. Tylko w 2022 roku krótkometrażowe produkcje Studia Munka SFP tryumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz kilkudziesięciu innych festiwalach w Polsce i na świecie, uzyskując wiele prestiżowych nagród, w tym możliwość ubiegania się o nominacje do Oscarów.

Wkrótce ogłoszony zostanie również nabór do kolejnej edycji programu Sześćdziesiąt Minut.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.10.2022
Zobacz również
Pamięci naszych zmarłych. Akcja Znicz na Powązkach
Pokaz dla ambasadorów: Srebrne Lwy, czyli "Filip"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll