PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Wyróżniona Nagrodą dla Najlepszego Filmu Aktorskiego na Warszawskim Festiwalu Filmowym „Piękna Łąka Kwietna” w reżyserii Emi Buchwald znalazła się w gronie tytułów zakwalifikowanych do Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych 21. edycji CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie.
„Piękna Łąka Kwietna” to opowieść o Emilu - nadwrażliwym architekcie krajobrazu, który kocha naturę, ale nie potrafi dogadać się z ludźmi. Przez swoją neurotyczną osobowość pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, starając się przy tym wszystkim pozostać dobrym ojcem.

Wyprodukowany w Studio Munka SFP obraz Emi Buchwald miał swoją światową premierę w międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 38. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie zdobył Nagrodę dla Najlepszego Filmu Aktorskiego. Seans na 21. CINEMAFORUM będzie jego drugą okazją do konfrontacji z publicznością.

Zaplanowane na początek listopada CINEMAFORUM to wydarzenie w pełni skupione na kinie krótkometrażowym, które ukazuje jego różnorodność i wielowymiarowość poprzez prezentowanie filmów z różnych zakątków świata. W tym roku warszawska publiczność będzie miała okazję zobaczyć krótkie metraże z Polski, Francji, Litwy, Włoch, Francji, USA, Chile, Kostaryki i Chin, a także koprodukcje francusko-libańskie, belgijsko-francuskie, francusko-mongolskie, francusko-brytyjskie, palestyńsko-libańsko-francusko-belgijskie i brazylijsko-islandzkie. – Tegoroczny konkurs to 20 filmów z wielu zakątków globu, w których losy jednostek splatają się z losami całego świata, a dynamiczna, plastyczna rzeczywistość zostawia trwały ślad w człowieku i jego otoczeniu – komentuje wyniki selekcji Błażej Hrapkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

„Piękną Łąką Kwietną” oraz 19 innych konkursowych tytułów oceni Jury w składzie: aktorka Maria Dębska, scenarzysta Marcin Ciastoń, reżyserka castingu Paulina Krajnik oraz legendarny reżyser, scenarzysta i producent filmowy Janusz Zaorski. Festiwalowe pokazy będą miały miejsce w Warszawie w dniach 2-6 listopada.

„Piękna Łąka Kwietna” zrealizowana została w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami programu są TVN i CANAL+ Polska. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiedzialni byli Maciej Kowalczyk i Jan Fido (Loco Film Production). „Piękna Łąka Kwietna” powstała w koprodukcji z Samira Studio oraz Studiem Produkcyjnym Orka.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  26.10.2022
Zobacz również
EnergaCAMERIMAGE ogłasza pełny program
Ogłoszono program 16. festiwalu Pięć Smaków
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll