PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Agnieszka Rajda, odtwórczyni głównej roli w filmie „Chodźmy w noc” Kamili Tarabury oraz Paweł Chorzępa za zdjęcia do filmu „Maria nie żyje” Martyny Majewskiej to laureaci I edycji Nano Film Festival w Krakowie - nowej, międzynarodowej imprezy poświęconej krótkometrażowej twórczości fabularnej. Oba nagrodzone filmy powstały w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut.
Nano Film Festival to, zainicjowana przez utytułowanego reżysera i scenarzystę Roberta Glińskiego, impreza mająca stwarzać okazję do prezentacji dokonań młodych twórców, adeptów szkół filmowych i twórców offowych, i dawać im możliwość pokazania efektów swojej pracy na dużym ekranie, a także stwarzać przestrzeń  do rozmowy z publicznością i twórczej wymiany myśli.

Do pierwszego w historii krakowskiej imprezy Konkursu zakwalifikowanego 33 filmy, które oceniało Jury w składzie: reżyserka i scenarzystka Kinga Dębska (przewodnicząca), kompozytor i reżyser Tomasz Gąssowski, autor zdjęć Adam Bajerski, niemiecki twórca teatralny i filmowy Leonard Drescher oraz reżyser, scenarzysta i historyk kina Andrzej Krakowski.

To właśnie to gremium zdecydowało o uhonorowaniu Preclem Aktorskim Agnieszki Rajdy – odtwórczyni głównej rolę w filmie „Chodźmy w noc” w reżyserii Kamili Tarabury oraz Preclem Foto - Pawła Chorzępy za zdjęcia do filmu „Maria nie żyje” w reżyserii Martyny Majewskiej.

Oba nagrodzone filmy powstały w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z TVN, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym „Chodźmy w noc” jest Papaya Films. „Maria nie żyje” zrealizowana została w koprodukcji z ASF Studio, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, firmami Coloroffon i ATM System. Producentem wykonawczym filmu jest Centrala Film.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2022
Zobacz również
Ogłoszono program 16. festiwalu Pięć Smaków
Startuje 4. Warszawski Festiwal Filmów Animowanych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll